6 kwietnia 2020
Silesian Greenpower pomaga w produkcji przyłbic

Pracownicy, naukowcy i studenci Politechniki Śląskiej nieustannie angażują się w pomoc dla śląskich szpitali. Kolejnym przykładem działań jest włączenie się zespołu Silesian Greenpower w drukowanie przyłbic.

Zespół Silesian Greenpower postanowił zaangażować się w działania na rzecz zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa i wesprzeć śląskie szpitale poprzez drukowanie przyłbic metodą druku 3D w ramach akcji „Przyłbice dla szpitali”.

Na co dzień studenci z Silesian Greenpower tworzą międzywydziałowy projekt pod kierunkiem dr. hab. inż. Andrzeja Baiera. Zajmują się pracami nad innowacyjnymi bolidami wyścigowymi, które co roku startują w cyklu wyścigów Greenpower na najsłynniejszych torach Wielkiej Brytanii.

#PŚpomagamy

Wiadomość utworzona: 3 kwietnia 2020 10:42, autor: Aleksandra Weber