27 marca 2020
Zmiany godzin pracy Biblioteki Politechniki Śląskiej

Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem nr 65/2020 Rektora Politechniki Śląskiej uległy zmianie godziny pracy Biblioteki Politechniki Śląskiej w zakresie wypożyczania książek.

Wypożyczenia książek (odbioru zamówień) można dokonać: w Bibliotece w Gliwicach od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 13:00 oraz w Filii w Katowicach we wtorki i czwartki w godzinach od 8:00 do 13:00.

Przypominamy, że stanowiska komputerowe dla czytelników oraz wszystkie czytelnie są nieczynne. Oznacza to, że nie ma możliwości korzystania ze zbiorów  bezpośrednio w Bibliotece. Ponadto wstrzymuje się naliczanie opłat za przetrzymane książki, a czas odbioru książek zamówionych w Wypożyczalni został zwiększony do 30 dni.

Rekomenduje się także korzystanie ze zbiorów elektronicznych – pracownicy i studenci Politechniki Śląskiej mają dostęp do baz czasopism i książek z komputerów domowych poprzez serwer proxy według warunków uruchomienia zdalnego dostępu: https://www.polsl.pl/Jedn…/RJO1-BG/Strony/ezrodla/Proxy.aspx. Zdjęcie lub skan podpisanej deklaracji należy przesłać mailem na adres bg.info@polsl.pl.

W sprawie materiałów niezbędnych do pracy naukowej, które będą przesyłane w formie elektronicznej, należy kontaktować się telefonicznie: 32 237 16 40 lub mailowo: bg.czyt1@polsl.pl. W przypadku potrzeby skorzystania z norm i patentów informacje można uzyskać pod nr 32 237 28 95 lub poprzez adres mailowy: bg.normy@polsl.pl.

We wszystkich agendach Biblioteki informacje są udzielane na bieżąco w godzinach pracy telefonicznie i mailowo.

Formy i godziny pracy mogą ulec zmianie. Informacje o nowych zarządzeniach będą publikowane na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Biblioteki Politechniki Śląskiej.

Wiadomość utworzona: 27 marca 2020 11:39, autor: Aleksandra Weber
Ostatnia modyfikacja: 27 marca 2020 11:44, wykonana przez: Aleksandra Weber