24 marca 2020
Certyfikaty Urzędu Lotnictwa Cywilnego dla Politechniki Śląskiej

20 marca 2020 roku Uczelnia uzyskała dwa certyfikaty – Organizacji Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotu Part-M/G Politechniki Śląskiej oraz Organizacji Obsługowej Statków Powietrznych Part-M/F Politechniki Śląskiej.

Podnosząc standardy kształcenia, bezpieczeństwa i jakości wykonywanej pracy, Urząd Lotnictwa Cywilnego przyznał Politechnice Śląskiej certyfikat Organizacji Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotu Part-M/G Politechniki Śląskiej (ang. Continuing Airworthiness Management Organizations - CAMO) o numerze PL.MG.230. Politechnika Śląska, będąc certyfikowaną organizacją CAMO, może zarządzać posiadanymi statkami powietrznymi we własnym zakresie.

Drugim certyfikatem, który został przyznany naszej Uczelni, jest Certyfikat Organizacji Obsługowej Statków Powietrznych Part-M/F Politechniki Śląskiej (ang. Approved Maintenance Organisation – AMO). Organizacja ta, obok CAMO, jest cennym uzupełnieniem organizacji lotniczych i lotniczych warsztatów specjalistycznych funkcjonujących na Politechnice Śląskiej. Powoduje to, że obok samodzielnego nadzoru nad zdatnością do lotu statków powietrznych i ich obsługami, Uczelnia może samodzielnie realizować pełne szkolenie mechaników lotniczych: szkolenie teoretyczne i praktyczne, do kategorii B 1.2. – samoloty o napędzie tłokowym, a częściowo także do kategorii B 1.1. – samoloty o napędzie turbinowym.

Organizacje te wraz z zapleczem technicznym i statkami powietrznymi będącymi w dyspozycji Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego – ATO Politechniki Śląskiej tworzą unikatową bazę szkoleniową, w oparciu o którą można realizować zarówno zajęcia laboratoryjne ze studentami, jak również prowadzić badania podstawowe m.in. w obszarach związanych z technologiami lotniczymi, transportem lotniczym, szkoleniem lotniczym, czynnikiem ludzkim w lotnictwie.

Wiadomość utworzona: 24 marca 2020 09:38, autor: Aleksandra Weber
<sierpień 2020>