19 marca 2020
Komunikat ws. domów studenckich Politechniki Śląskiej przeznaczonych na kwarantannę

W związku z sytuacją nadzwyczajną spowodowaną rozprzestrzenianiem się epidemii COVID-19, działania władz województwa zmierzają do przeznaczenia domów studenckich na cele kwarantanny. Politechnika Śląska również wdraża środki zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, mając na uwadze sprawę przekazania akademików.

Władze uczelni nie zdecydowały jednak o wykwaterowaniu mieszkańców domów studenckich, jak to ma miejsce na wielu innych uczelniach, a jedynie o przekwaterowaniu tych osób, które zamieszkują w akademikach wytypowanych przez wojewódzki sztab zarządzania kryzysowego na miejsca kwarantanny. Pamiętajmy, że sytuacja ma charakter nadzwyczajny i wymaga od nas wszystkich zrozumienia i gotowości współpracy.

Na mocy Zarządzenia nr 62/2020 Rektora PŚ z 18 marca, w związku z nadzwyczajną sytuacją spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronowirusa SARS-CoV-2 przeznacza się domy studenckie „Piast” (Gliwice, ul. Łużycka 30), „Ziemowit” (Gliwice, ul. Łużycka 32) i „Alaska” (Zabrze, ul. Jagiellońska 38). Akademiki te zostały wskazane w planie zarządzania kryzysowego województwa śląskiego jako na obiekty kwarantannowe dla osób poddanych koniecznej izolacji.

Dodatkowo dom studencki „Karlik” część A (Gliwice, ul. Kujawska 10) zostaje przeznaczony jako miejsce ewentualnej kwarantanny dla studentów i pracowników Politechniki Śląskiej, którzy nie będą mieć możliwości powrotu do miejsc zamieszkania.

UWAGA! Najpóźniej do 19 marca mieszkańcy ww. akademików zostaną czasowo przekwaterowani do innych obiektów na Osiedlu Studenckim.

W tej sytuacji niezwykle ważne jest zrozumienie i współpraca. Zaleca się również, aby studenci mieszkający w Polsce obecnie przebywający w domach studenckich Politechniki Śląskiej w miarę możliwości zaplanowali powrót, na czas zagrożenia epidemicznego, do miejsca stałego zamieszkania.

Udostępnienie obiektów Politechniki Śląskiej będzie odbywać się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i koniecznych środków ostrożności. W tym celu, został opracowany plan czynności, które należy podjąć w tym zakresie. Plan ujmuje w szczególności zasady przekwaterowania do innych obiektów oraz sposób zabezpieczenia mienia tych studentów, którzy nie będą mogli uczynić tego we własnym zakresie.

Wiadomość utworzona: 17 marca 2020 10:54, autor: Jadwiga Witek
Ostatnia modyfikacja: 19 marca 2020 12:24, wykonana przez: Jadwiga Witek