14 marca 2020
KOMUNIKAT DLA STUDENTÓW I DOKTORANTÓW WS. ZAGROŻENIA KORONAWIRUSEM

Szanowni Studenci, Szanowni Doktoranci, ze względu na podjęte działania związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 wśród społeczności akademickiej Politechniki Śląskiej i kolejnymi przypadkami zachorowań w Polsce informujemy, że do niezbędnego minimum zostają ograniczone bezpośrednie  kontakty pomiędzy pracownikami Uczelni oraz kontakty pracowników ze studentami i doktorantami.

Podstawową formą kontaktu jest korespondencja e-mailowa oraz kontakt telefoniczny.

Składanie lub odbieranie dokumentów osobiście będzie możliwe tylko w uzasadnionych, pilnych przypadkach – po dokonaniu wcześniejszych ustaleń telefonicznie bądź
e-mailowo. Miejsce i czas złożenia lub odbioru dokumentów wskażą pracownicy Biura Obsługi Studentów.

Wszystkie sprawy będą rozpatrywane indywidualnie.
Ważności legitymacji studenckich Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przedłuża do 31 maja z mocy prawa. Podobne rozwiązanie dotyczą legitymacji doktoranckich.

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, prosimy stosować się do poleceń i wytycznych pracowników Politechniki Śląskiej.
Jednocześnie apelujemy o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowania się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny.
Prosimy o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach:
  • www.gis.gov.pl, www.gov.pl/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia 800-190-590,
  • www.polsl.pl - aktualne informacje dla społeczności akademickiej Politechniki Śląskiej są publikowane na stronie internetowej Uczelni.

Wiadomość utworzona: 12 marca 2020 12:44, autor: Jadwiga Witek
Ostatnia modyfikacja: 14 marca 2020 10:49, wykonana przez: Jadwiga Witek