5 marca 2020
Doktoranci Politechniki Śląskiej w półfinale FameLab Poland

Mgr inż. Marcelina Jureczko, doktorantka w Katedrze Biotechnologii Środowiskowej na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki, oraz mgr inż. Adam Gryc, doktorant w Katedrze Zaawansowanych Materiałów i Technologii na Wydziale Inżynierii Materiałowej, zakwalifikowali się do półfinału konkursu dla naukowców FameLab Polska.

FameLab to międzynarodowy konkurs, którego celem jest popularyzacja wiedzy i komunikacji naukowej. Uczestnicy wydarzenia dzielą się swoimi zainteresowaniami badawczymi z publicznością i jury, mając na ich przedstawienie tylko 3 minuty.

Przedmiotem prac naukowych mgr inż. Marceliny Jureczko są m.in. badania dotyczące grzybów przyczyniających się do usuwania farmaceutyków ze środowiska. Zainteresowania badawcze mgr. inż. Adama Gryca to odlewnicze stopy magnezu, kompozyty na osnowie stopów magnezu, materiały termoelektryczne, materiały dla przemysłu lotniczego i kosmicznego.

Półfinał 9. edycji FameLab Polska 2020 odbędzie się 7 marca o godz. 13:00  w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Wiadomość utworzona: 5 marca 2020 09:30, autor: Aleksandra Weber
Ostatnia modyfikacja: 5 marca 2020 09:33, wykonana przez: Aleksandra Weber