2 marca 2020
Granty oraz stypendia dla wsparcia rozwoju naukowego za 2019 rok
JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk w ramach wsparcia rozwoju naukowego pracowników, doktorantów i studentów naszej Uczelni przyznał granty projakościowe oraz stypendia z własnego funduszu stypendialnego.

Granty projakościowe oraz stypendia w 2019 roku otrzymało około 300 osób pracownicy, doktoranci oraz studenci, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem w działania na rzecz rozwoju Uczelni.

Wprowadzone przez władze Politechniki Śląskiej programy na granty projakościowe oraz stypendia są elementem strategii rozwoju Uczelni, a ich celem jest nagradzanie dotychczasowych wyników pracy przy jednoczesnym wsparciu dalszych progresywnych aktywności naukowych.

Dotychczas realizowane programy projakościowe obejmują:
• granty habilitacyjne
• granty profesorskie
• granty za wysoko punktowane publikacje lub udzielone patenty
• program na korektę językową publikacji wysoko punktowanych lub zgłoszeń patentowych
• granty na podniesienie zdolności uzyskania projektów międzynarodowych

oraz stypendia finansowane w ramach własnego funduszu stypendialnego w 2019 roku:
• na rozpoczęcie działalności naukowej w nowej tematyce w ramach priorytetowych obszarów badawczych Politechniki Śląskiej
• na dofinansowanie badań o charakterze przełomowym
• w celu odbycia staży naukowych w wiodących zagranicznych ośrodkach naukowych
• za publikacje wydane we współpracy z wiodącymi, zagranicznymi ośrodkami naukowymi
• w celu wydania monografii w związku z ubieganiem się o nadanie stopnia doktora habilitowanego lub tytułu profesora
• związane z rozpoczęciem działalności w formie spółek typów spin-off i spin-out
• dla najlepszych studentów PŚ pochodzących z krajów spoza Unii Europejskiej.

Wiadomość utworzona: 28 lutego 2020 13:23, autor: Aleksandra Weber
Ostatnia modyfikacja: 2 marca 2020 12:43, wykonana przez: Aleksandra Weber