28 lutego 2020
Przedstawiciele Politechniki Śląskiej na EEC Trends Warszawa

EEC Trends Warszawa to wydarzenie w nowoczesnej formule, przygotowujące Europejski Kongres Gospodarczy 2020. Odbyło się 25 lutego w Warszawie. W wystąpieniach oraz sesjach zaplanowanych na EEC Trends wzięli udział przedstawiciele Politechniki Śląskiej.

EEC Trends Warszawa jest kontynuacją koncepcji Zmieniamy Polski Przemysł i ma na celu przedstawić rozwiązania tworzące przyszłość polskiej, europejskiej i światowej gospodarki oraz udział firm w procesie kształcenia.

W wystąpieniach, dyskusjach i sesjach wzięli udział JM Rektor prof. Arkadiusz Mężyk, prof. Anna Timofiejczuk, Dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego, a także związany z Politechniką Śląską prof. Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012, Prezes Rady Ministrów w latach 1997-2001.

JM Rektor prof. Arkadiusz Mężyk uczestniczył w spotkaniu poświęconym zagadnieniom aktualnej sytuacji na rynku pracy i kompetencji odpowiadających na potrzeby nowoczesnej gospodarki. Prof. Anna Timofiejczuk wzięła udział w obradach dotyczących automatyzacji i robotyzacji produkcji. Uczestnicy wydarzenia mogli także wysłuchać wystąpienia prof. Jerzego Buzka, który poruszył temat głównych kierunków i uwarunkowań transformacji energetycznej.

Wiadomość utworzona: 28 lutego 2020 13:19, autor: Aleksandra Weber