28 lutego 2020
Wyróżnienie dla Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej

Działalność badawczo-rozwojowa prowadzona na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej została doceniona podczas Salonu Technologii i Materiałów Kompozytowych „KOMPOZYTmeeting”, który odbywał się w dniach 26-27 lutego w ramach Targów Utrzymania Ruchu i Technologii Przemysłowych „INDUSTRYmeeting”. Produkt „Tłok do silnika spalinowego wzmocnionego lokalnie kompozytowym insertem Al/SiCp wytwarzanym w procesie odlewania odśrodkowego” otrzymał wyróżnienie w Konkursie o Medal Expo Silesia.

Dyplom poświadczający osiągnięcie odebrała Prodziekan ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym Wydziału dr hab. inż. Anna Dolata, prof. PŚ. „Tłok do silnika spalinowego wzmocnionego lokalnie kompozytowym insertem Al/SiCp wytwarzanym w procesie odlewania odśrodkowego” powstał w rezultacie prac B+R w projekcie „TANGO2” realizowanych na Wydziale Inżynierii Materiałowej z udziałem partnera przemysłowego – firmą Złotecki sp. z o.o. Projekt jest współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia Narodowego Centrum Nauki i NCBR „TANGO 2” – Umowa Nr TANGO2/340272/NCBR/2017. Jego kierownikiem jest właśnie prof. A. Dolata.

Podczas otwarcia targów Uczelnię reprezentował m.in. prof. dr hab. inż. Bogusław Łazarz, Prorektor ds. Ogólnych. Wydział Inżynierii Materiałowej przygotował stoisko, na którym można było zapoznać się z produktami, które powstały w wyniku działalności badawczo-rozwojowej w obszarze materiałów kompozytowych, m.in. z wyróżnionym tłokiem do silnika spalinowego.

Program Salonu Technologii i Materiałów Kompozytowych „KOMPOZYTmeeting” był wzbogacony także o seminarium pt. „Materiały Kompozytowe w Przemyśle”, podczas którego prelekcję wygłosiła prof. A. Dolata. Organizatorami seminaryjnej części „KOMPOZYTmeeting” były Wydział Inżynierii Materiałowej, ExpoSilesia, Polski Klaster Technologii Kompozytowych i Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych.

Salon „KOMPOZYTmeeting” odbył się w ramach Targów Utrzymania Ruchu i Technologii Przemysłowych „INDUSTRYmeeting” w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu. Wydarzenia zostały poświęcone zagadnieniom technologicznym dotyczącym m.in.: mechaniki, elektroniki, automatyki i robotyki, hydrauliki i pneumatyki, BHP, Przemysłu 4.0, edukacji i spraw medialnych.

Wiadomość utworzona: 28 lutego 2020 11:18, autor: Dominika Gnacek
Ostatnia modyfikacja: 28 lutego 2020 11:30, wykonana przez: Dominika Gnacek