27 lutego 2020
Egzamin z altruizmu – mamy to we krwi. I Krwista Olimpiada Międzyuczelniana

Choć czas sesji stał się już tylko wspomnieniem, to przed studentami jeden z ważniejszych egzaminów – egzamin z altruizmu. Zachęcamy do udziału w I Krwistej Olimpiadzie Międzyuczelnianej.

Krwiodawstwo od lat cieszy się opinią takiej formy dobroczynności, która przyciąga rzesze wolontariuszy. Łatwość zaangażowania się, częstość przeprowadzanych akcji oraz towarzysząca im atmosfera szlachetności skutecznie zachęcają do oddania swojej krwi na rzecz potrzebujących. Dodatkowym motywatorem akademickiej odsłony przedsięwzięcia będzie rywalizacja – w wydarzeniu oprócz Politechniki Śląskiej weźmie udział sześć innych szkół wyższych z województwa śląskiego (Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Politechnika Częstochowska, Akademia Muzyczna w Katowicach, Śląski Uniwersytet Muzyczny, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Uniwersytet Śląski). Głównym organizatorem akcji jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Lokalizacja poszczególnych kampusów akademickich Uczelni znajdzie odzwierciedlenie w harmonogramie akcji – 18 marca ambulans będzie dostępny w rejonie wydziałów zlokalizowanych w Katowicach, 19 – w Gliwicach, a 20 w Zabrzu. Zaplanowano wiele dodatkowych atrakcji – zapewnione zostaną drobne poczęstunki, a o stały dopływ endorfin zadbają trenerzy, którzy poprowadzą krótkie sesje zumby i rozgrzewek dla osób oczekujących na swoją kolej. Pojawi się również możliwość indywidualnej rywalizacji – wśród nagród znajdą się m.in. vouchery, bilety, książki.

Międzyuczelniane zmagania zakończą się wyłonieniem zwycięzców – pierwsze miejsce przyznane zostanie tej uczelni, z której pochodzić będzie największa liczba wolontariuszy-krwiodawców (liczba studentów będzie ujęta procentowo w stosunku do ogólnej liczby osób studiujących w danej placówce). Współzawodnictwu podlega również sposób promocji i zakres wsparcia organizacyjnego udzielonego przez samorząd uczelniany. W tej kategorii zostanie wyłoniona osobna nagroda.

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa.

Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z istotnymi informacjami dotyczącymi właściwego przygotowania:
Posiłek przed oddaniem krwi
Potencjalny dawca - charakterystyka

Zachęcamy do udziału!
Pokażmy, że Politechnika Śląska ma to we krwi.

Wiadomość utworzona: 27 lutego 2020 13:33, autor: Dominika Gnacek
<sierpień 2020>