27 lutego 2020
„Orzeł Wprost” dla Politechniki Śląskiej

Wiele niezwiązanych ze sobą instytucji dostrzega zaangażowanie Uczelni oraz jej pracowników w działalność na rzecz rozwoju. Jednym z wyrazów uznania jest nagroda „Orła” tygodnika „Wprost” przyznana Politechnice Śląskiej ” w kategorii Lider Biznesu. Uroczysta gala wręczenia wyróżnień odbyła się w środę 26 lutego w Chorzowie.

Laureaci „Orłów Wprost” są co roku wyłaniani na podstawie analizy obejmującej wyniki finansowe spółek z siedzibami w określonym regionie kraju, przeprowadzanej przez agencję Bisnode. Pod uwagę brane są rezultaty z trzech ostatnich lat. Akcja stanowiąca wspólne przedsięwzięcie tygodnika i agencji, jest przeprowadzana na obszarze kilkunastu województw, w tym województwa śląskiego.

Wyróżnienie przyznawane jest w kilku kategoriach i pozwala na uhonorowanie przedsiębiorców, samorządów, wybitnych jednostek („Osobowość”) oraz projektów o charakterze transgranicznym i ponadnarodowym. Doceniany jest wkład podmiotów w rozwój gospodarki regionu bądź całego kraju. „Orzeł” w kategorii Lider Biznesu trafił do Politechniki Śląskiej jako do tej instytucji, która wyróżniła się na obszarze województwa śląskiego.

Inspiracją dla wprowadzenia „Orłów” była nagroda, którą Instytut im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego wręczył wydawcy „Wprost” Michałowi Maciejowi Lisieckiemu „za to, iż w codziennej działalności dowiódł, że prowadząc biznes, można nieść białoczerwoną flagę wysoko, być patriotą i działać na rzecz Polski”.

Wiadomość utworzona: 27 lutego 2020 12:35, autor: Dominika Gnacek
<sierpień 2020>