27 lutego 2020
Nagroda „Orzeł Piastów Śląskich” dla PŚ

Politechnika Śląska otrzymała nagrodę specjalną – „Orzeł Piastów Śląskich” – podczas 28. Gali Laurów Umiejętności i Kompetencji, zorganizowanej przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Przyznane podczas wydarzenia nagrody stanowią dowód uznania dla zasług podmiotów ze świata nauki, biznesu, kultury i polityki w działalności publicznej.

Nagroda została przydzielona w uznaniu 75-lecia działalności Uczelni. Kategoria wyróżnienia zyskuje szczególne znaczenie w kontekście jubileuszowego momentu w historii samej Izby, która w tym roku obchodzi swoje XXX urodziny. Uroczysta gala zainaugurowała obchody rocznicowe.

Wyróżnienie „Orzeł Piastów Śląskich” zostało wprowadzone podczas 20. edycji konkursu. Jak informuje regulamin, jako motywację do jego przyznania można wskazać wyjątkowe zasługi i zaangażowanie na rzecz przemian ustrojowych, społecznych, gospodarczych i politycznych kraju.

Uroczystość wręczenia prestiżowych wyróżnień odbyła się w sobotę, 22 lutego, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Wiadomość utworzona: 27 lutego 2020 11:54, autor: Dominika Gnacek
Ostatnia modyfikacja: 27 lutego 2020 11:56, wykonana przez: Dominika Gnacek