25 lutego 2020
Uroczyste podpisanie listu intencyjnego Politechniki Śląskiej i Urzędu Dozoru Technicznego

27 lutego o godz. 11:00 w Rektoracie Politechniki Śląskiej odbędzie się uroczyste podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Politechniką Śląską a Urzędem Dozoru Technicznego.

Porozumienie podpiszą JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk oraz Prezes Urzędu Dozoru Technicznego dr inż. Andrzej Ziółkowski.

Wynikające z porozumienia działania Uczelni oraz UDT będą dotyczyły podnoszenia bezpieczeństwa teleinformatycznego w przemyśle, związanego z wdrażaniem nowoczesnych technologii i osiągnięć naukowych.

Współpraca zostanie zawiązana pomiędzy UDT a pracownikami naukowymi Politechniki Śląskiej, a także doktorantami oraz promotorami prac doktorskich w ramach Szkoły Doktorskiej Politechniki Śląskiej, którzy są zaangażowani w prace naukowe z obszaru cyberbezpieczeństwa systemów automatyki przemysłowej i IT.

W spotkaniu będą uczestniczyć Marek Ćmiel, Dyrektor Oddziału Terenowego UDT z siedzibą w Katowicach, a także dr inż. Krzysztof Daniec oraz mgr inż. Jarosław Homa z Politechniki Śląskiej.

Wiadomość utworzona: 25 lutego 2020 14:46, autor: Aleksandra Weber