24 lutego 2020
Najnowszy „Biuletyn” już dostępny online!

Zapraszamy do lektury „Biuletynu Politechniki Śląskiej”. Tematem przewodnim najnowszego numeru jest doskonała współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym – jedno z priorytetowych zadań Politechniki Śląskiej.

Nowy rok rozpoczął się wieloma wydarzeniami, do których Politechnika Śląska zaprosiła partnerów z otoczenia społeczno-gospodarczego. Są wśród nich m.in. otwarcie na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej nowych pracowni – nowoczesnych systemów prowadzenia ruchu kolejowego i eksploatacji pojazdów samochodowych – oraz sali seminaryjno-reprezentacyjnej, a także rozstrzygnięcie konkursu na wstępny projekt przebudowy ulicy Krasińskiego w Katowicach. Oba wydarzenia zostały zrealizowane przy współudziale Miasta Katowice.

Miasto Gliwice oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia włączyły się z kolei we współpracę na rzecz Centrum Ochrony Klimatu i Środowiska Politechniki Śląskiej, którego otwarcie miało miejsce 31 stycznia.

Przełom stycznia i lutego był dla Politechniki Śląskiej obfity w wydarzenia i spotkania. Jednym z nich, które przyciągnęło rzeszę miłośników nauki, był 4. Śląski Festiwal Nauki, podczas którego nagrodzono naukowca i studentkę Politechniki Śląskiej. Festiwalowe niedziela i poniedziałek były z kolei okazją do odwiedzenia stoisk politechnicznych studenckich kół naukowych oraz do wysłuchania ciekawych prelekcji naszych naukowców.

W dziale „Nauka i Biznes” znajdą Państwo także informacje o innych przedsięwzięciach organizowanych z udziałem naszej Uczelni oraz jednostek i instytucji z otoczenia społeczno-gospodarczego. W działach „Osiągnięcia naukowców” i „Sukcesy studentów” prezentujemy wybitne osiągnięcia osób związanych z Politechniką, które nie tylko promują Uczelnię, ale także prowadzą prace naukowo-badawcze. Nie zabraknie też artykułów z serii „Mówimy o nauce po ludzku”, które interesująco opowiadają o naukowych i technologicznych zagadnieniach, a o najważniejszych przedsięwzięciach w przestrzeni społecznej przeczytają Państwo w dziale „Ważne dla Wspólnoty PŚ”.

Wiadomość utworzona: 24 lutego 2020 09:35, autor: Dominika Gnacek