23 lutego 2020
Mamy złoto! Sukces podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet

Drużyna Politechniki Śląskiej wywalczyła złoto podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet w typie Uczelni Technicznych.

Akademiczki nie pierwszy raz zdobyły tak wysoką pozycję w międzyuczelnianych rozgrywkach. Drużyna złożona z 12 dziewczyn zajęła przedwczoraj (21.02.) trzecie miejsce w grupie „B”. Tym samym zapewniła sobie obecność na samym szczycie podium wśród tych uczelni technicznych, które wzięły udział w tegorocznych sportowych zmaganiach.

Sukcesowi towarzyszy również osiągnięcie indywidualne: jedna z zawodniczek PŚ – Edyta Botor – została uhonorowana jako MVP (ang. Most Valuable Player) swojej drużyny. Nagroda stanowi wyraz uznania za zaangażowanie w meczu między reprezentacją Uczelni a przedstawicielkami UJK Kielce, gdzie nasze akademiczki prowadziły 4:0.

W skład zespołu prowadzonego przez Bogusława Krzystanka wchodzą: Zuzia Struczewska(BR), Gabrysia Pytel(BR)(C), Julia Wycisk, Magda Łupierz, Natalia Deda, Roxana Fross, Ola Starzak, Edyta Botor, Ania Karwot, Ola Krakowczyk, Izabela Jaklowska oraz Simona Wrazidło.

Finały Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet trwały cztery dni (w tym trzy rozgrywkowe) – od czwartku 20 lutego aż do niedzieli 23 lutego. Tegoroczne turnieje były przeprowadzane w halach Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Organizatorem żeńskich zawodów był KU AZS UAM Poznań.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Wiadomość utworzona: 22 lutego 2020 17:01, autor: Dominika Gnacek
Ostatnia modyfikacja: 23 lutego 2020 14:33, wykonana przez: Dominika Gnacek