7 lutego 2020
Spotkania z nowymi władzami Miasta Gliwice

24.01.2020 oraz 04.02.2020 przedstawiciele naszej Uczelni, na czele z Prorektorem ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym  prof. Januszem Kotowiczem, spotkali się z nowym Prezydentem Gliwic Adamem Neumannem oraz Jego zastępcą Wiceprezydent Ewą Weber.

Pierwsze spotkanie z Panem Prezydentem, na którym poza Prorektorem obecni byli również Dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego PŚ prof. Anna Timofiejczuk, Dyrektor Kolegium Studiów PŚ prof. Anna Chrobok oraz prof. Mykhailo Lobur z Politechniki Lwowskiej, dotyczyło planów utworzenia na terenach Politechniki Lwowskiej centrum polsko-ukraińskiego, które byłoby miejscem spotkań pomiędzy naukowcami z Polski i Ukrainy.

Pan Rektor Kotowicz przedstawił Prezydentowi kalendarium obchodów Jubileuszu 75-lecia naszej Uczelni. Omawiano także kwestię współorganizacji przez Miasto Gliwice kolejnej, IV Konferencji Edukacja Dualna – EDUAL. Konferencja ta od pierwszej edycji cieszy się ogromną popularnością. Brali w niej udział przedstawiciele krajowych i międzynarodowych środowisk akademickich, instytucje otoczenia społeczno-gospodarczego, a także władze państwowe i samorządowe.

Podczas drugiego spotkania z Prezydentem oraz Wiceprezydent Ewą Weber w dniu 4 lutego, Prorektorowi prof. Kotowiczowi towarzyszył przewodniczący komitetu organizacyjnego IGRÓW Pan Jarosław Urbanek. Poruszono sprawy przygotowania i realizacji najbliższych IGRÓW. Prezydent Gliwic dotychczas regularnie obejmował IGRY honorowym patronatem. Wydarzenie to w ciągu ostatnich dwóch lat, dzięki działaniom promocyjnym, ale także z uwagi na zmianę lokalizacji, zwielokrotniło liczbę uczestników oraz zasięg medialny.

Omawiano również plany i pomysły związane z organizacją tegorocznej imprezy Śląsk Maturzystom, zaplanowanej zaraz po dwóch dniach koncertowych IGRÓW. Impreza zachowa swoją formę i odrębność repertuarową, czerpiąc jednocześnie z możliwości promocyjnych IGRÓW.

Odrębnym tematem było włączenie się miasta Gliwice w organizację Pikniku Lotniczego, planowanego na kwiecień 2020, który jako wydarzenie wysoce medialne, przyczyni się do promocji zarówno naszej Uczelni jak i całego Miasta.
Przy okazji spotkania poruszono również sprawy związane z dotychczasowymi wspólnymi działaniami i kolejnymi planami  zagospodarowania dzielnicy akademickiej.

Wiadomość utworzona: 7 lutego 2020 15:47, autor: Jadwiga Witek
Ostatnia modyfikacja: 7 lutego 2020 16:14, wykonana przez: Jadwiga Witek