6 lutego 2020
Rektor Politechniki Śląskiej na 2. Forum Akademicko-Gospodarczym

6 lutego 2020 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej odbyło się 2. Forum Akademicko-Gospodarcze, zatytułowane „Uczelnie i Przedsiębiorstwa na rzecz stabilnego rozwoju kraju”.

Konferencję otworzyły wystąpienia Krzysztofa Pietraszkiewicza – Prezesa Polskiego Forum Akademicko-Gospodarczego (PFA-G), Prezesa Związku Banków Polskich, a także JM Rektora Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusza Mężyka ¬– Wiceprezesa PFA-G  oraz JM Rektora Politechniki Warszawskiej prof. Jana Szmidta –Przewodniczącego KRASP.

– Mamy wielkie pragnienie, aby Forum Akademicko-Gospodarcze stało się platformą codziennej współpracy. Spotkania cykliczne ludzi biznesu, gospodarki i nauki, a także świata administracji poszczególnych resortów przyniosą wiele bardzo pozytywnych rezultatów – podkreślił Prezes PFA-G Krzysztof Pietraszkiewicz.
– To Forum jest ukierunkowane na nową ustawę oraz mechanizmy, które nowa ustawa dostarczyła uczelniom w zakresie optymalizacji zasad funkcjonowania, doskonalenia procesów, relacji z otoczeniem społeczno-gospodarczym – mówił JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.

Gośćmi spotkania byli Kamil Bortniczuk – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Sebastian Skuza – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Uczestnicy konferencji przyjrzeli się pierwszym doświadczeniom działających od ponad pół roku Rad Uczelni oraz ich programom działania. Dyskutowali również o oczekiwanych kompetencjach absolwentów uczelni, w szczególności zwracając uwagę na wyniki prac Sektorowych Rad ds. Kompetencji. Każda współpraca wymaga jednakże środków, dlatego podczas Forum podjęto temat publicznego i prywatnego finansowania współpracy uczelni z przedsiębiorstwami.
Informacja opracowana na podstawie materiałów prasowych organizatora

Wiadomość utworzona: 6 lutego 2020 14:40, autor: Marek Gabzdyl
Ostatnia modyfikacja: 6 lutego 2020 18:48, wykonana przez: Jadwiga Witek