4 lutego 2020
Chcesz dobrze zaplanować swoją przyszłość? Przyjdź na Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości!

Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości są okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy środowiskiem akademickim a otoczeniem społeczno-gospodarczym. Odbędą się 2 marca w hali „Nowa” Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej.

Wydarzenie jest skierowane do studentów, absolwentów i pracowników naukowych Politechniki Śląskiej oraz innych uczelni, a także uczniów szkół średnich podejmujących decyzje o wyborze ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Ma na celu umożliwić kontakt pracodawców z potencjalnymi kandydatami do pracy.

Uczestnicy będą mogli pozyskać informacje o współczesnym rynku pracy, możliwościach podnoszenia kwalifikacji zawodowych i kompetencjach oczekiwanych przez przedsiębiorców.

Koordynatorami Targów są Biuro Karier Studenckich, Samorząd Studencki oraz Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów. Partnerem merytorycznym są Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Centrum Inkubacji i Transferu Technologii.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć IV edycja Konferencji Edukacja Dualna – EDUAL "Studia dualne odpowiedzią na potrzeby Przemysłu 4.0”, organizowana przez Politechnikę Śląską wraz z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Osoby zainteresowane proszone są o potwierdzenie swojego udziału do 21 lutego w formie zgłoszenia za pomocą formularza lub poprzez kontakt telefoniczny pod nr. 32 237 14 20.

W programie Targów przewidziano także – znaną już z poprzednich wydarzeń, m.in. z „Dnia z Pracodawcą” w grudniu 2019 roku – inicjatywę „3+2! Kreatywna Autoprezentacja”, stanowiącą politechniczną odpowiedź na najnowsze, niekonwencjonalne metody rekrutacyjne stosowane w firmach.

To specjalny cykl szybkich rozmów rekrutacyjnych bazujących na schemacie: 3 minuty na prezentację, dwie pozostałe na odpowiedź na konkretne pytanie. Choć sytuacja sprawia wrażenie powtarzalnej, wymaga wysiłku intelektualnego, ponieważ każdy pracodawca formułuje odrębne pytanie, a sama forma przyjętej przez uczestnika-studenta autoprezentacji w sposób naturalny ewoluuje wraz ze zmianą rozmówcy.

Wiadomość utworzona: 4 lutego 2020 14:23, autor: Aleksandra Weber
Ostatnia modyfikacja: 4 lutego 2020 14:51, wykonana przez: Aleksandra Weber