3 lutego 2020
Wizyta władz Uczelni w Starostwie Powiatowym

30 stycznia br., na zaproszenie Starosty Powiatowego w Gliwicach Waldemara Dombka, z wizytą do siedziby Starostwa udali się Prorektor ds. Współpracy
z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym prof. Janusz Kotowicz oraz Prorektor ds. Infrastruktury i Promocji prof. Tomasz Trawiński.

Spotkanie odbyło się w szerszym gronie, podczas sesji Rady Powiatu Gliwickiego, gdzie przedstawiono kierunki współpracy z powiatem gliwickim. Prorektor prof. J. Kotowicz szeroko omówił zagadnienia dotyczące wielopoziomowej współpracy Politechniki Śląskiej z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Zaprezentował strategiczne kierunki wspólnych działań z samorządami i Urzędami w zakresie infrastruktury budowlanej i drogowej, tj. w diagnozowaniu i rozwiązywaniu istotnych problemów społecznych poprzez wspólne projekty.
Są wśród nich poprawa komunikacji drogowej, zagospodarowanie dzielnicy akademickiej i wspólne działania promocyjne, a także wzajemne uczestnictwo w uroczystościach. Prorektor Kotowicz omówił współpracę z organizacjami regionalnymi, przedsiębiorcami, jak również wspólne działania w obszarach: kultury i dydaktycznej promocji nauki. Prorektor prof. Tomasz Trawiński przedstawił natomiast zgromadzonym ogólne informacje nt. Politechniki i obchodów Jubileuszu 75-lecia działalności Politechniki Śląskiej.

Wiadomość utworzona: 3 lutego 2020 15:28, autor: Jadwiga Witek
Ostatnia modyfikacja: 3 lutego 2020 15:30, wykonana przez: Jadwiga Witek