3 lutego 2020
Konferencja EDUAL i Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości

IV Konferencja Edukacja Dualna – EDUAL „Studia dualne odpowiedzią na potrzeby Przemysłu 4.0” oraz Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości odbędą się 2 marca 2020 roku. Organizatorami wydarzeń są Politechnika Śląska oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

W uroczystym otwarciu czwartej edycji Konferencji EDUAL wezmą udział JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Janusz Michałek oraz Sebastian Kawa, pilot szybowcowy.

W panelach dyskusyjnych wystąpią przedsiębiorcy oraz osoby zaangażowane w prowadzenie studiów dualnych i projektów stażowych, a także absolwenci, którzy jako pierwsi odbyli pełny cykl kształcenia w ramach edukacji dualnej.

Konferencja będzie okazją do przedstawienia korzyści wynikających z prowadzenia studiów dualnych. Studentom dają one możliwość zdobycia praktycznej wiedzy i doświadczenia, z kolei pracodawcom pozwalają kształtować rozwój przyszłego pracownika.

Towarzyszące wydarzeniu Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości będą poświęcone m.in. zmianom dokonującym się na rynku pracy, prognozowaniu oczekiwań wobec rekrutowanych do pracy oraz omówieniu zakresu działań Centrów Kompetencyjnych.

Szczegółowy harmonogram jest dostępny na stronie Konferencji EDUAL.

Wiadomość utworzona: 3 lutego 2020 14:22, autor: Aleksandra Weber
<kwiecień 2020>