3 września 2020
Konferencja EDUAL i Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości

IV Konferencja Edukacja Dualna – EDUAL „Studia dualne odpowiedzią na potrzeby Przemysłu 4.0” oraz Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości odbędą się 2 marca 2020 roku. Organizatorami wydarzeń są Politechnika Śląska oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

W uroczystym otwarciu czwartej edycji Konferencji EDUAL wezmą udział JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Janusz Michałek oraz Sebastian Kawa, pilot szybowcowy.

W panelach dyskusyjnych wystąpią przedsiębiorcy oraz osoby zaangażowane w prowadzenie studiów dualnych i projektów stażowych, a także absolwenci, którzy jako pierwsi odbyli pełny cykl kształcenia w ramach edukacji dualnej.

Konferencja będzie okazją do przedstawienia korzyści wynikających z prowadzenia studiów dualnych. Studentom dają one możliwość zdobycia praktycznej wiedzy i doświadczenia, z kolei pracodawcom pozwalają kształtować rozwój przyszłego pracownika.

Towarzyszące wydarzeniu Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości będą poświęcone m.in. zmianom dokonującym się na rynku pracy, prognozowaniu oczekiwań wobec rekrutowanych do pracy oraz omówieniu zakresu działań Centrów Kompetencyjnych.

IV konferencja EDUAL współfinansowana jest z programu „Doskonała nauka” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach umowy nr DNK/SP/465666/2020 z dnia 21.05.2020 r.

Szczegółowy harmonogram jest dostępny na stronie Konferencji EDUAL.

Wiadomość utworzona: 3 lutego 2020 14:22, autor: Aleksandra Weber
Ostatnia modyfikacja: 3 września 2020 12:54, wykonana przez: Dominika Gnacek