3 lutego 2020
Uczennica rybnickiego ALO w finale Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Karolina Sobik, uczennica drugiej klasy Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej w Rybniku, zakwalifikowała się do zawodów centralnych IV Olimpiady Wiedzy o Filmie i  Komunikacji Społecznej.

W eliminacjach szkolnych startowało 850 osób, w zawodach okręgowych wzięło udział 113 uczniów. Karolina Sobik znalazła się w gronie 25 uczestników z całej Polski zakwalifikowanych do zawodów centralnych, które będą odbywały się od 3 do 4 kwietnia 2020 r. w Warszawie.

Konkurs to interdyscyplinarna inicjatywa edukacyjna o zasięgu ogólnopolskim, której celem jest popularyzacja wiedzy o kulturze filmowej oraz nauk o komunikowaniu. Szczególny nacisk położono na rozwijanie umiejętności sytuowania dzieł z dorobku kultury polskiej w stosownych kontekstach. Olimpiada koncentruje się także na różnych aspektach komunikacji społecznej, głównie w zakresie oddziaływania za pomocą języka i obrazu. W trakcie Olimpiady uczniowie będą udoskonalać techniki tworzenia przekazu językowego i wizualnego oraz konstruowania czytelnej narracji przekazu.

Karolinie i jej opiekunowi naukowemu, pani Jolancie Mańce, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wiadomość utworzona: 3 lutego 2020 12:02, autor: Aleksandra Weber