21 stycznia 2020
Otwarcie pracowni nowoczesnych systemów prowadzenia ruchu kolejowego

W ramach Strefy Innowacji Miasta Katowice – Miejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości i Transferu Technologii 27 stycznia o godz. 14:00 na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej zostanie otwarta pracownia nowoczesnych systemów prowadzenia ruchu kolejowego.

Największa w Polsce pracownia tego typu została wykonana i wyposażona przez firmę Rail-Mil Computers z Warszawy. Znajdować się w niej będą m.in. makieta H0 oraz rzeczywiste komputerowe  urządzenia sterowania ruchem kolejowym, które umożliwią studentom Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej nabycie umiejętności praktycznych w zakresie prowadzenia ruchu pociągów, obsługi systemów sterowania ruchem i sygnalizacji kolejowej. Miejsce to będzie przeznaczone także dla pracowników: zarządców infrastruktury i przewoźników kolejowych, którzy dzięki pracy w oparciu o nowoczesne technologie będą mogli poszerzyć swoją wiedzę.

W wydarzeniu wezmą udział prezes firmy Rail-Mil Computers Sławomir Jasiński, prezes Urzędu Transportu Kolejowego dr inż. Ignacy Góra, prezes Kolei Śląskich Sp. z o.o. dr inż. Aleksander Drzewiecki, przedstawiciele PKP Cargo S.A. oraz PKP PLK S.A., a także dyrektorzy szkół średnich o profilu kolejowym.

Zaproszenie na otwarcie pracowni nowoczesnych systemów prowadzenia ruchu kolejowego

Wiadomość utworzona: 21 stycznia 2020 11:52, autor: Aleksandra Weber
<lipiec 2020>