21 stycznia 2020
Otwarcie Strefy Innowacji Miasta Katowice – Miejski Inkubator Przedsiębiorczości i Transferu Technologii

31 stycznia o godzinie 13.00 na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej przy ul. Krasińskiego 8 w Katowicach odbędzie się uroczyste otwarcie Strefy Innowacji Miasta Katowice – Miejski Inkubator Przedsiębiorczości i Transferu Technologii, sfinansowanej z dotacji Miasta Katowice w latach 2018-2019.

W ramach Strefy Innowacji Miasta Katowice zostały utworzone pracownie budowy i eksploatacji pojazdów samochodowych, pracownia nowoczesnych systemów prowadzenia ruchu kolejowego oraz sala seminaryjno-reprezentacyjna wydziału. W nowo powstałych pracowniach studenci Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej będą poszerzali wiedzę, nabywali praktyczne umiejętności oraz doświadczenie w zakresie budowy i eksploatacji pojazdów samochodowych oraz prowadzenia ruchu pociągów, obsługi systemów sterowania ruchem kolejowym i sygnalizacji kolejowej.

W wydarzeniu i prezentacji pracowni oraz części seminaryjno-reprezentacyjnej wezmą udział Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa oraz przedstawiciele katowickich urzędów.

Zaproszenie na otwarcie Strefy Innowacji Miasta Katowice – Miejski Inkubator Przedsiębiorczości i Transferu Technologii

Wiadomość utworzona: 21 stycznia 2020 11:42, autor: Aleksandra Weber
<październik 2020>