21 stycznia 2020
CPN dla pokoleń

Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej przygotowało kolejną autorską propozycję z cyklu Politechnika Juniora i Seniora. W sobotę 25 stycznia odbędą się dwa wykłady i dwa interaktywne warsztaty przeznaczone dla  rodzinnych duetów złożonych z dziecka i osoby dorosłej.

Młodsze dzieci (między 6 a 10 rokiem życia) wspólnie ze swoim opiekunem będą mogły zobaczyć, jak zbudowany jest układ kostny człowieka oraz sprawdzić, czy ich własne kręgosłupy są w pełni sprawne i zdrowe. Zajęcia odbędą się  na Wydziale Inżynierii Biomedycznej w Zabrzu (ul. Roosevelta 40).

Zespoły złożone z nastolatka (grupa 11-14 lat) i seniora dowiedzą się, które mikroorganizmy (w tym bakterie) są przyjazne człowiekowi oraz w jaki sposób elektrony walencyjne nasycają światło kolorami. Na zajęcia zapraszamy do Gliwic – odpowiednio do Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej (ul. Konarskiego 22B) i na Wydział Chemiczny (ul. B. Krzywoustego 6).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie CPN w zakładce „Dzieci i młodzież” w podpunkcie Politechnika Juniora i Seniora.

Dodatkowa rejestracja zostanie otwarta 22 stycznia (środa) o godzinie 12.00 i można jej dokonać za pośrednictwem formularza na stronie.

To już kolejna odsłona cyklu Politechnika Juniora i Seniora, przygotowanego z myślą o wprowadzeniu dzieci i ich opiekunów w świat nauki, który bawi, intryguje i który znajduje zastosowanie w codzienności. Rolę seniora, a więc osoby starszej wiekiem i doświadczeniem może pełnić rodzic małego uczestnika lub jego opiekun prawny. Międzypokoleniowa popularnonaukowa przygoda trwa, a najnowsza propozycja może stać się dobrym pomysłem na ciekawe spędzenie czasu z okazji Dnia Babci czy Dnia Dziadka.

Serdecznie zapraszamy!

Wiadomość utworzona: 21 stycznia 2020 11:23, autor: Dominika Gnacek