16 stycznia 2020
Konferencja Rozwoju Biznesu CEE 2020

Rozwój nowych technologii kształtuje obszar przemysłu, dlatego też szczególny nacisk kładziony jest na kooperację przedsiębiorstw oraz naukowców reprezentujących uczelnie techniczne. Konferencja, która odbywała się od 15 do 17 stycznia w Centrum Nowych Technologii poruszała najważniejsze kwestie dotyczące innowacji w biznesie.

Konferencja Rozwoju Biznesu CEE została zorganizowana z inicjatywy firmy Balluff, współpracującej z Wydziałem Mechanicznym Technologicznym. Pierwsze wystąpienie należało do JM Rektora prof. Arkadiusza Mężyka, który mówił o Politechnice Śląskiej jako uczelni badawczej otwartej na współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym: – Jednym z elementów strategii Politechniki Śląskiej jest bliska współpraca z przemysłem i wsparcie otoczenia gospodarczego. Na naszej Uczelni powstały więc nowoczesne laboratoria przeznaczone nie tylko dla studentów, ale także dla naukowców rozwijających technologie w zakresie Przemysłu 4.0.

Prof. Anna Timofiejczuk, Dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego przedstawiła działalność Śląskiego Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0, które powstało przy ścisłej współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną i ma za zadanie m.in. wspierać przedsiębiorstwa na różnych etapach transformacji przemysłowej. – Śląskie Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0 zostało utworzone dwa lata temu jako pierwsza tego typu instytucja w Polsce. Do tej pory poprowadziliśmy pięć projektów, które miały na celu szkolenie lokalnych przedsiębiorstw w dostępie do nowych technologii  i ich wdrażaniu – wyjaśniła uczestnikom konferencji prof. A.Timofiejczuk.

Po zakończeniu wystąpień przedstawicieli Politechniki Śląskiej goście mieli możliwość zapoznania się z działalnością Uczelni, a także poznać wybrane projekty studenckie i zwiedzić laboratoria mieszczące się w Centrum Nowych Technologii.

Wiadomość utworzona: 16 stycznia 2020 14:29, autor: Aleksandra Weber
<luty 2020>