14 stycznia 2020
Nowa baza czasopism w zasobach Biblioteki Politechniki Śląskiej

Biblioteka Politechniki Śląskiej zaprasza do korzystania z najnowszej bazy obejmującej czasopisma wydawnictwa Taylor & Francis Group. W zasobach znajdują się szeroko cytowane publikacje naukowe z okresu ponad 20 lat.

Biblioteka Politechniki Śląskiej dba o poszerzanie katalogów wiedzy dla pracowników i studentów Uczelni. W ostatnim czasie zawiązała m.in. konsorcjum z wydawnictwem Taylor & Francis Group, uzyskując w tej sposób możliwość korzystania z kolekcji Science and Technology (S&T).

Pakiet oferuje dostęp do ponad 530 recenzowanych czasopism z dziedzin: nauk inżynieryjno - technicznych, informatyki, chemii, nauk biologicznych, inżynierii środowiska, nauk o żywności, matematyki i statystyki, fizyki itd.

Ponad 90% tytułów z kolekcji Science & Technology Library jest indeksowanych w bazie Web of Science – Clarivate Analytics, a około 94% czasopism z pakietu S&T Library znajduje się w wykazie czasopism punktowanych przez MNiSW z 2019 roku.

Większość czasopism publikowana jest we współpracy z renomowanymi towarzystwami i instytucjami naukowymi. Subskrypcja zapewnia dostęp do wydań bieżących oraz archiwalnych, począwszy od 1997 roku.

Listę wszystkich tytułów można znaleźć tutaj.
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o korzyściach płynących z dostępu do bazy.

Wiadomość utworzona: 14 stycznia 2020 12:45, autor: Dominika Gnacek
Ostatnia modyfikacja: 14 stycznia 2020 14:53, wykonana przez: Dominika Gnacek