14 stycznia 2020
Nowe oprogramowanie na Politechnice Śląskiej

Nasza uczelnia zapewnia swoim pracownikom i studentom dostęp do regularnie aktualizowanego oprogramowania. W bieżącym roku jest to m.in. pakiet prawie stu modułów dydaktyczno-badawczych.

Politechnika Śląska dokonała zakupu akademickiej terminowej 12-miesięcznej licencji Campus-Wide License Full Suite – MATLAB i Simulink, ważnej do dnia 31.12.2020 r. i przewidywanej do odnawiania. Zakup pozwala wszystkim pracownikom i studentom Uczelni na użytkowanie wymienionego środowiska programistyczno-obliczeniowego ze wszystkimi modułami rozszerzającymi (toolboxami).
Środowisko programistyczne MATLAB/Simulink jest jednym z najbardziej podstawowych narzędzi wykorzystywanych globalnie do prowadzenia obliczeń numerycznych, modelowania i symulacji układów dynamicznych i projektowania algorytmów regulacji, wizualizacji i analizy danych, a także wielu innych zastosowań. Zakupiona licencja ogólnouczelniana oprogramowania MATLAB/Simulink umożliwia dostęp do kompletnej bazy materiałów do zajęć, tutoriali, szkoleń oraz rozwiązań automatyzujących żmudne i długotrwałe prace badawcze i dydaktyczne. Jest zatem doskonałym narzędziem do wsparcia Politechniki Śląskiej w realizacji celów związanych ze zwiększeniem liczby projektów oraz prac naukowo-badawczych, przeprowadzanych również w międzynarodowych zespołach, doskonaleniem oferty dydaktycznej oraz jej dostosowaniem do wymogów przyszłego rynku pracy, a także potencjalną komercjalizacją wyników badań prowadzonych na Politechnice Śląskiej. Może być rozpatrywana również w kontekście szerokiego wykorzystywania środowiska MATLAB/Simulink przez zagraniczne uczelnie i ośrodki badawcze oraz w przemyśle.

Opis podstawowej instalacji jest zamieszczony na stronie https://www.polsl.pl/Jednostki/RN4-CI/MATLAB/Strony/witamy.aspx

Licencja jest udostępniania przez Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (RN4-CI), administratorem licencji jest p. Arkadiusz Twardoń, kierownik Zespołu Usług Sieciowych w Centrum Informatycznym.

Pełna lista modułów oprogramowania objętego licencją znajduje się tutaj.

Wiadomość utworzona: 14 stycznia 2020 10:50, autor: Marek Gabzdyl
Ostatnia modyfikacja: 14 stycznia 2020 10:52, wykonana przez: Marek Gabzdyl