7 stycznia 2020
Otwarte seminarium naukowe w Centrum Nowych Technologii

Dyrekcja Instytutu Fizyki – Centrum Naukowo-Dydaktyczne zaprasza na otwarte seminarium, które odbędzie się 8 stycznia o godz. 14:00 w auli B w Centrum Nowych Technologii.

Podczas spotkania prof. Paweł Karasiński z Katedry Optoelektroniki Wydziału Elektrycznego przedstawi wykład pt. „Warstwy falowodowe wytwarzane metodą zol-żel – platforma technologiczna dla rozwoju planarnych czujników światłowodowych”.

Optyka zintegrowana jest częścią optoelektroniki światłowodowej, która zajmuje się wytwarzaniem na jednym podłożu elementów i struktur optycznych, głównie światłowodowych, a także źródeł światła i detektorów. Na Politechnice Śląskiej opracowano platformę materiałową i technologię wytwarzania planarnych czujników światłowodowych. Podczas spotkania zostaną omówione podstawy działania czujników światłowodowych wykorzystujących spektroskopię pola zanikającego i podstawy metody zol-żel, a także zostanie zaprezentowany aktualny stan rozwoju technologii wytwarzania warstw ze szczególnym uwzględnieniem jej zastosowania w strukturach sensorowych.

Polecamy!

Wiadomość utworzona: 7 stycznia 2020 14:04, autor: Aleksandra Weber