2 stycznia 2020
Katedra Inżynierii Wody i Ścieków zaprasza na konferencję naukowo-techniczną

Katedra Inżynierii Wody i Ścieków na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki zaprasza na kolejną, dziesiątą już edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Technicznej, która odbędzie się od 22 do 24 kwietnia 2020 roku w Brennej. Towarzyszyć będzie jej 3th International Conference on Science and Technology, w której wezmą udział partnerzy z zagranicznych uczelni i jednostek badawczo-wdrożeniowych.

Tematem przewodnim wydarzenia jest rzeczywistość polskiego sektora wodociągowo-kanalizacyjnego w uwarunkowaniach europejskiej polityki zrównoważonego rozwoju. Prelegenci będą prezentowali zagadnienia związane ze współczesnymi problemami prawnymi, badawczymi, projektowymi i eksploatacyjnymi uzdatniania i dystrybucji wody dla celów komunalnych i przemysłowych oraz odprowadzania i oczyszczania ścieków. Konferencja będzie połączona z warsztatami dotyczącymi opracowywania i wdrażania systemów zarządzania ryzykiem zgodnie z najnowszymi zaleceniami Unii Europejskiej, przekładającymi się na zmiany legislacyjne związane m.in. z zaopatrzeniem w wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi.

Konferencja Naukowo-Techniczna jest okazją do wymiany poglądów pomiędzy przedstawicielami Uczelni, instytucji naukowo-badawczych, biur projektowych, wydziałów ochrony środowiska, spółek wodno-ściekowych, gmin, eksploratorów obiektów wodociągowych i kanalizacyjnych czy też przedsiębiorstw zajmujących się inwestycjami, eksploatacją i modernizacją systemów komunalnych i przemysłowych zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków.

Zgłoszenia propozycji referatów można wysyłać do 31 stycznia.

Więcej informacji oraz harmonogram można znaleźć na profilu facebookowym X Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Technicznej.

Wiadomość utworzona: 2 stycznia 2020 10:02, autor: Aleksandra Weber
Ostatnia modyfikacja: 2 stycznia 2020 10:05, wykonana przez: Aleksandra Weber