23 grudnia 2019
Międzynarodowa Wigilia w SJO

Nieobce jest nam powiedzenie, że radość mnoży się, gdy się ją dzieli. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas dla relacji międzyludzkich, czas radości i bliskości, która towarzyszyć powinna każdemu z nas. Świąteczna, wykraczająca poza kulturowe bariery, integrująca atmosfera towarzyszyła międzynarodowej Wigilii, która odbyła się w Studium Języków Obcych Politechniki Śląskiej.

Politechnika Śląska to uczelnia często wybierana przez studentów z zagranicy. Różnorodność kulturowa kształtuje dziedzictwo duchowego bogactwa, a zadaniem gospodarza – w tym przypadku uczelni przyjmującej – jest zapewnienie swoim gościom możliwości zagłębienia się w tradycję kraju. Studium Języków Obcych postanowiło w szczególny sposób uhonorować zagranicznych studentów i zorganizowało specjalne spotkanie wigilijne. Była to unikalna okazja do poznania polskich zwyczajów świątecznych we wszystkich ich przejawach: kulinarnym, dekoracyjnym i akustycznym. Studenci połączyli siły, aby własnoręcznie stworzyć kolorowy łańcuch, który ozdobił wspólną (dla niektórych – pierwszą w życiu) choinkę. Jak wspomina Renata Kecmaniuk z SJO: „Wszystkim bardzo smakowały polskie potrawy świąteczne: barszczyk z uszkami, paszteciki, ryba, makowiec. Bardzo ciepłym momentem spotkania było też wspólne śpiewanie kolęd w kilku językach.” W spotkaniu uczestniczył również JM Rektor prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk.

Zdjęcia z Wigilii można znaleźć na facebookowym profilu Studium Języków Obcych: https://www.facebook.com/sjo.polsl/

Fot. Renata Kecmaniuk

Wiadomość utworzona: 23 grudnia 2019 09:47, autor: Dominika Gnacek