23 grudnia 2019
Nagroda Symbol 2019 dla Wydziału Chemicznego

Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej został uhonorowany tytułem Symbol Synergii Nauki i Biznesu 2019. Nagrodę Symbol 2019 otrzymali najlepsi w kraju w swojej branży przedstawiciele firm, przedsiębiorstw, instytucji oraz uczelni. Przyznają ją Monitor Rynkowy oraz Monitor Biznesu.

– Zgromadziliśmy firmy, przedsiębiorstwa, uczelnie oraz instytucje, które charakteryzują się rozwojem nowoczesnych technologii, najwyższą jakością, innowacyjnością, skutecznym zarządzaniem, wsparciem biznesowym oraz synergią nauki i biznesu. Bo te czynniki są najważniejsze – podkreślił Jakub Lisiecki, redaktor naczelny „Monitora Biznesu” podczas galowego przemówienia.

Nagrodę dla Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej odebrał prof. Przemysław Data z Katedry Fizykochemii i Technologii Polimerów Politechniki Śląskiej. Prof. Przemysław Data prowadzi nowatorskie badania nad technologią OLED, która niebawem wyprze całkowicie popularną dotychczas technologię nieorganicznych urządzeń LED.

W tegorocznej edycji kapituła nagrodziła ponad 60 podmiotów z różnych branż oraz ze świata nauki. Odbierający wyróżnienia często podkreślali, że to właśnie skuteczne zarządzanie, innowacyjność, rozwój oraz synergia nauki i biznesu są najlepszym motywatorem ich wytężonej pracy.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym: Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, Rady Głównej Instytutów Badawczych, Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE, Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Krajowej Izby Gospodarczej oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Główny patronat medialny objął dziennik Rzeczpospolita.

Wiadomość utworzona: 23 grudnia 2019 08:49, autor: Aleksandra Weber
Ostatnia modyfikacja: 23 grudnia 2019 08:53, wykonana przez: Aleksandra Weber