19 grudnia 2019
Polskie Nagrody Inteligentnego Rozwoju dla pracowników Politechniki Śląskiej

Prof. Tomasz Tański, kierownik Katedry Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych na Wydziale Mechanicznym Technologicznym oraz prof. Przemysław Data z Katedry Fizykochemii i Technologii Polimerów na Wydziale Chemicznym otrzymali Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju w kategorii Naukowiec Przyszłości.  Nagrodę otrzymały również dwie gliwickie firmy: EMT-Systems i APA Group.  Wyróżnienia wręczono podczas 4. Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie.

To wydarzenie gospodarcze poświęcone nowym technologiom, innowacjom, wynalazkom i nowatorskim inwestycjom zmieniającym kraj. Forum opiera swoje działania na linii nauka-biznes-samorząd, a uczestniczą w nim branżowi liderzy, innowatorzy i inwestorzy. Podczas wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 400 osób, odbyły się też panele dyskusyjne i wykłady oraz prezentacje dotyczące m.in. najnowszych technologii, automatyzacji i sztucznej inteligencji.

Głównym organizatorem i inicjatorem Forum Inteligentnego Rozwoju było Centrum Inteligentnego Rozwoju. Wśród patronów honorowych znaleźli się m.in. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Energii, Ministerstwo Cyfryzacji, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Urząd Patentowy.

Foto EMT-Systems

Wiadomość utworzona: 19 grudnia 2019 13:12, autor: Anna Mrowiec