16 grudnia 2019
VII edycja Międzynarodowej Konferencji „Ochrona Środowiska i Energetyka” za nami

Już po raz VII zorganizowano Międzynarodową Konferencję „Ochrona Środowiska i Energetyka”. Wśród 265 uczestników z ponad 40 krajów znaleźli się reprezentanci 22 uniwersytetów z całego świata oraz przedstawiciele 12 firm. Konferencja odbyła się 6 grudnia w Centrum Nowych Technologii w Gliwicach.

Konferencja OŚIE jest wydarzeniem organizowanym wyłącznie przez studentów kursu Energy Transition na Politechnice Śląskiej w ramach zajęć prowadzonych przez Magdalenę Bogacką i Krzysztofa Pikonia, wedle założenia „learning by doing” promowanego przez InnoEnergy Master's School, które jest również głównym sponsorem Konferencji. Grupa studentów została podzielona na mniejsze zespoły, w których każdy miał przydzielone konkretne zadania, aby wspólnie przyczynić się do sukcesu Konferencji. Koordynator przedsięwzięcia Wojciech Szwajnoch sięgnął do metodyki AgilePM, z którą studenci zapoznali się wcześniej w trakcie akredytowanego kursu. To dzięki tej metodzie oraz sumiennej, ponad dwumiesięcznej pracy Konferencja zakończyła się tak wielkim sukcesem.

Ponad 90 prezentacji, zarówno w języku polskim, jak i angielskich, podzielonych zostało na 3 sesje równoległe w 7 różnych salach.. Niektóre z sesji rozpoczynały się prezentacjami zaproszonych gości z przemysłu i Ministerstwa Klimatu. Największą popularnością cieszył się panel ekspertów. W jego skład wchodziło 6 specjalistów z różnych instytucji, którzy na co dzień pracują w największych firmach, ośrodkach badawczych i uniwersytetach w różnych krajach Europy. – Panel przyniósł dyskusję na wiele ciekawych tematów, która w wielu z nas ukształtowała nowe spojrzenie na trwającą obecnie transformację energetyczną – mówią uczestnicy konferencji. Podczas ceremonii zakończenia wręczone zostały wraz z wyrazami podziękowania dla wszystkich partnerów i organizatorów nagrody dla najlepszych prezentacji każdej z 18 sesji. Zwycięzcy zostali wyłonieni  w drodze głosowania przez specjalnie stworzoną do tego aplikację.

Wszystkie artykuły zostaną zebrane w monografii, która pod koniec lutego zostanie opublikowana w dwóch językach i rozesłana bezpłatnie wszystkim prelegentom w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej na zasadzie Open Access.

Partnerami Konferencji byli: Rafako, PKP Cargo, EBIS, ArcelorMittal Poland, SUEZ, PIPC, Rektor Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Prezydent Miasta Gliwice.

Wiadomość utworzona: 16 grudnia 2019 10:36, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 16 grudnia 2019 12:47, wykonana przez: Anna Mrowiec