11 grudnia 2019
Czwarta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki już niebawem!

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE odbędzie się w dniach 25-27 stycznia 2020 roku. Miłośnicy nauki będą mogli wysłuchać licznych prelekcji i zobaczyć ciekawe pokazy oraz skorzystać z mnóstwa innych atrakcji, odbywających się  w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego oraz Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

4. Śląski Festiwal Nauki będzie obejmował pokazy naukowe w  sześciu obszarach wiedzy (przyroda, nauki ścisłe, nauki techniczne, nauki humanistyczno-społeczne, medycyna i zdrowie, sztuka), a jego uczestnicy będą mogli wysłuchać wystąpień zarówno polskich, jak i międzynarodowych naukowców, badaczy oraz osób związanych ze światem nauki.
W tym roku odbędzie się także POP Science – konkurs mający na celu wyróżnić naukowców z wojewódzkich instytucji naukowych, a także osoby prowadzące blogi, wideoblogi, audycje, podcasty, popularyzujące naukę.

Niebawem zostanie ogłoszony szczegółowy program festiwalu, a już teraz można dokonywać rejestracji grup zorganizowanych (informacje na stronie internetowej 4. ŚFN).
Organizatorzy zapraszają również osoby, które chcą dołączyć do grona wolontariuszy 4. ŚFN.

4. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE organizują: Uniwersytet Śląski w Katowicach (lider i pomysłodawca przedsięwzięcia), Miasto Katowice (miasto gospodarz wydarzenia), Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego (współgospodarze), a także Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej (po raz pierwszy) oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Wiadomość utworzona: 11 grudnia 2019 13:08, autor: Aleksandra Weber
Ostatnia modyfikacja: 11 grudnia 2019 13:10, wykonana przez: Aleksandra Weber