4 grudnia 2019
Maturzysto! Czeka na Ciebie „Złoty indeks”!

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych maturzystów do udziału w konkursie „O złoty indeks Politechniki Śląskiej”. Laureaci będą całkowicie bądź częściowo zwolnieni z konieczności uczestnictwa w tradycyjnej rekrutacji na studia. Termin rejestracji internetowej upływa wraz z końcem miesiąca, tj. 31 grudnia 2019 roku.

Aby wziąć udział należy przesłać rozwiązanie zadania kwalifikacyjnego z wybranej dziedziny wiedzy: chemii, informatyki, matematyki bądź fizyki. Konkurs jest dwuetapowy, a na zrealizowanie pierwszego zestawu zadań (uczestnik decyduje samodzielnie, ile z nich wypełni) i ich przesłanie poprzez specjalną platformę zarejestrowany licealista ma czas do 9 stycznia 2020 roku. Treść zadań można znaleźć tutaj: https://rekrutacja.polsl.pl/zloty-i-etap/

Drugi etap odbędzie się bezpośrednio w siedzibie Uczelni, a liczba osób do niego zakwalifikowanych zostanie opublikowana 31 stycznia 2020 roku na stronie konkursu.
W  finałowym etapie zostaną wyłonieni najlepsi uczestnicy, którzy uzyskają odpowiednio do wyniku miano laureata I, II i III stopnia. Stopnie te wyznaczają zakres ulg przyznanych laureatom przy postępowaniu rekrutacyjnym, a więc wręczenie indeksu lub przydzielenie specjalnych punktów preferencyjnych.

Warunki, harmonogram, regulamin udziału w konkursie oraz wykaz kierunków studiów są dostępne na oficjalnej stronie poświęconej rekrutacji w zakładce „Złoty indeks”: https://rekrutacja.polsl.pl/zloty-indeks/
Powodzenia!

Wiadomość utworzona: 4 grudnia 2019 10:51, autor: Aleksandra Weber