29 listopada 2019
Upływa termin rejestracji na VII Konferencję „Ochrona Środowiska i Energetyka”

Już jutro ostatni dzień zgłoszeń na Konferencję „Ochrona Środowiska i Energetyka”, która będzie mieć miejsce 6 grudnia 2019 roku (piątek) w Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej. To już siódma edycja wydarzenia, które jest szansą na wymianę doświadczeń i wiedzy naukowej w środowisku globalnym.

Wydarzenie przeznaczone jest dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką ochrony środowiska i produkcji energii, w szczególności młodych badaczy i studentów. Uczestnicy będą mieć szansę wymiany informacji, pomysłów i danych kontaktowych, co pozwoli na wypracowanie pola dla kooperacji na poziomie międzyuczelnianym i międzynarodowym. Dla prelegentów to również szansa na udoskonalenie swoich umiejętności w obszarze wystąpień publicznych.

Zakres zagadnień badawczych poruszanych na konferencji obejmuje m.in. tematykę ochrony gleby, powietrza i wody, a także kwestie utylizacji odpadów, wykorzystywania energii pochodzącej z odnawialnych źródeł, ich efektywności energetycznej oraz metodologii Life Cycle Assessment.

W programie konferencji przewidziano także panel dyskusyjny „Energy Transition”, pozwalający na wgląd w realizowaną i przewidywaną działalność dotyczącą transformacji energetycznej. Przemawiać będą eksperci Politechniki Śląskiej, a także reprezentanci jednostek badawczych i firm z branży energetycznej, zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Organizatorzy przewidują możliwość wygłaszania przez uczestników indywidualnych referatów i raportów, jednak wszystkie materiały (tj. artykuł zgodny z wymogami organizatora, jego recenzję oraz zgodę autora na publikację w monografii pokonferencyjnej) można przesyłać tylko do soboty 30 listopada 2019 roku. Autor samodzielnie decyduje, czy wystąpienie będzie prowadził w języku polskim czy angielskim. Szczegóły dostępne pod linkiem: https://konferencjaosie201.wixsite.com/osie2018-pl/support-documentation oraz https://konferencjaosie201.wixsite.com/osie2018-pl/participation
Raporty, które dostaną najwyższą notę, zostaną opublikowane w Archiwum Zarządzania Odpadami i Ochrony Środowiska.

Również dla uczestników biernych wymagana jest rejestracja na stronie: https://konferencjaosie201.wixsite.com/osie2018-pl/application-form

Wydarzenie organizowane jest przez studentów specjalności Energy Transition. Wśród partnerów konferencji znajdują się m.in. takie firmy jak SUEZ i RAFAKO S. A.

Udział jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!