29 listopada 2019
O nanowłóknach w Instytucie Fizyki

Dyrekcja Instytutu Fizyki zaprasza wszystkich pracowników, studentów i uczniów, a szczególnie zainteresowanych dyscypliną inżynierii materiałowej, na kolejne w tym semestrze Otwarte Seminarium Naukowe, które odbędzie się 4 grudnia o godz. 14.00 w auli B w budynku Centrum Nowych Technologii przy ul. Konarskiego 22B. Wykład pt. „Needleless Electrospun Nanofibers” wygłosi dr Lilia Sabantina z University of Applied Sciences w niemieckim Bielefeld.

Nanowłókna zyskują w ostatnim czasie coraz większe znaczenie, głównie ze względu na znaczące zastosowania komercyjne. Ze względu na szczególnie interesujące cechy nanomateriałów jednowymiarowych, w tym nanowłókien, nanodrutów i nanorurek, są one wykorzystywane w nanokompozytach, różnego rodzaju filtrach, akumulatorach, nadprzewodnikach, nanoelektronice, odzieży ochronnej oraz bioinżynierii tkankowej. Podczas przeglądowego wystąpienia zostaną zaprezentowane różnego rodzaju nanowłókna, procesy ich wytwarzania, stabilizacji i karbonizacji, a także krótki przegląd typowych metod badawczych. Na końcu omówiony zostanie krótki przegląd zastosowania nanowłókien, w tym w tzw. układach wegetacji pionowej.

Seminarium zostanie wygłoszone w języku angielskim.

Wiadomość utworzona: 29 listopada 2019 08:39, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 29 listopada 2019 11:34, wykonana przez: Anna Mrowiec