29 listopada 2019

III Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Zarządzanie bezpieczeństwem w technikach, technologiach i polityce transportowej” rozpoczęła się dzisiaj o godzinie 12:00 Jej uroczystego otwarcia dokonał prorektor ds. ogólnych prof. Bogusław Łazarz.  Konferencja organizowana  jest przez Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej przy współpracy z Wydziałem Transportu Politechniki Warszawskiej i potrwa do 29 listopada.

Tematem przewodnim konferencji jest: „Kształcenie i szkolenie personelu obsług środków transportu ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa i nowoczesnych technologii”. Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia związane ze zintegrowanym systemem bezpieczeństwa w transporcie lotniczym, kolejowym, drogowym, morskim, wodnym, śródlądowym i kosmicznym poprzez pryzmat aspektów politycznych, ekonomicznych, technicznych i psychologicznych. Szczególna uwaga będzie poświęcona zagadnieniom związanym z kształceniem i szkoleniem personelu obsług środków transportu lotniczego, kolejowego, drogowego, morskiego lub żeglugi śródlądowej  ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczeństwo i zastosowanie nowoczesnych technologii w przedmiotowych procesach.

Celem wydarzenia jest nawiązanie współpracy środowisk reprezentujących wszystkie rodzaje transportu w obszarze bezpieczeństwa i wymiana doświadczeń oraz dobrych praktyk w tym zakresie.

Podczas konferencji będą odbywały się obrady w sekcjach dotyczące m.in.:
• Zarządzania ryzykiem w transporcie.
• Organizacji systemów kształcenia i szkolenia w poszczególnych rodzajach transportu.
• Aspektów prawnych kształcenia i szkolenia personelu obsług środków transportu.
• Nowoczesnych metod, technologii i narzędzi stosowanych w procesach szkolenia podstawowego i zaawansowanego personelu obsług środków transportu.
• Politycznych, ekonomicznych i prawnych aspektów procesów szkolenia podstawowego i zaawansowanego personelu obsług środków transportu.
• Dydaktyki i edukacji dla transportu.

Ponadto podczas konferencji zostaną zaprezentowane nowoczesne narzędzia szkoleniowe, w tym symulacyjne, oraz urządzenia znajdujące zastosowanie w procesach przygotowania i realizacji usług transportowych. Wystawa sprzętu szkoleniowego i sprzętu znajdującego zastosowanie w działalności operacyjnej firm transportowych będzie połączona z warsztatami.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym planem konferencji oraz z poznaniem  informacji na stronie internetowej Wydziału Transportu.

Fotorelację z rozpoczęcia III Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej w Szczyrku można zobaczyć w galerii.

Wiadomość utworzona: 27 listopada 2019 13:34, autor: Aleksandra Weber
Ostatnia modyfikacja: 29 listopada 2019 09:37, wykonana przez: Aleksandra Weber