26 listopada 2019
Warsztaty „Poszukiwany, Poszukiwana – student na rynku pracy” w Biurze Karier Studenckich Politechniki Śląskiej

Studenci oraz absolwenci Politechniki Śląskiej wzięli udział w warsztatach „Poszukiwany, Poszukiwana – student na rynku pracy”, które trwały od 18 do 20 listopada w Biurze Karier Studenckich Politechniki Śląskiej. Spotkania zostały zrealizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Studenci oraz absolwenci Politechniki Śląskiej stają przed trudnym wyzwaniem – znalezieniem odpowiedniej oferty pracy i podjęciem zatrudnienia w zawodzie. W celu przygotowania do zatrudnienia i zaznajomienia młodych ludzi z rynkiem pracy w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Biurze Karier Studenckich Politechniki Śląskiej zostały zorganizowane warsztaty „Poszukiwany, Poszukiwana – student na rynku pracy”, poprowadzone przez doradcę zawodowego Dawida Hudzika.  – Na warsztatach osoby dostaną  informacje w pigułce, które pozwolą im krok po kroku realizować próby podjęcia zatrudnienia i kontakt z pracodawcą – tłumaczy Dawid Hudzik.

Podczas trzech spotkań uczestnicy poznawali etapy procesu zatrudnienia, a więc znalezienie oferty pracy, opracowanie dokumentów aplikacyjnych oraz przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej. Grupa biorąca udział w warsztatach w trakcie zadań praktycznych pod kierunkiem Dawida Hudzika wymieniała się spostrzeżeniami na temat tego, gdzie szukać ogłoszeń pracodawców, w jaki sposób aplikować oraz jak wyróżnić się na tle innych kandydatów.

Zadania wykonywane podczas warsztatów były dla niektórych próbą przed pierwszą aplikacją do pracy. – Do tej pory nie miałem jakiegoś większego doświadczenia w rozmowach rekrutacyjnych i to na początku może być problemem, ale myślę, że z czasem czy między innymi po takich warsztatach różne umiejętności, zachowania w trakcie rozmów rekrutacyjnych powinny być łatwiejsze – mówi Mateusz Kwiatkowski kończący studia na Wydziale Chemicznym.

Wiadomość utworzona: 26 listopada 2019 07:38, autor: Aleksandra Weber
Ostatnia modyfikacja: 26 listopada 2019 07:40, wykonana przez: Aleksandra Weber