29 listopada 2019
Nagrody w XVI edycji konkursu „Mój pomysł na biznes” rozdane

22 listopada 2019 roku w Centrum Inkubacji i Transferu Technologii odbyła się uroczysta gala XVI edycji konkursu „Mój pomysł na biznes”. W koncepcjach proponowanych przez laureatów na pierwszy plan wysuwały się kwestie proekologiczne.

Nagrodzonych zostało 10 zespołów projektowych. Zwyciężczynie konkursu – absolwentki architektury Anna Barwińska (Toborek) oraz Joanna Machera – przedstawiły koncepcję firmy, która zapewni kompleksowe usługi w zakresie rozpowszechniania antysmogowej technologii i urządzeń poprawiających jakość powietrza (inicjatywa została zaprezentowana jako „Breathe-in”)

Drugie miejsce na podium zajęły ex aequo dwie grupy – doktoranci z Wydziału Chemicznego Mateusz Tomczyk i Łukasz Przypis oraz studenci inżynierii środowiska Nikolina Poranek, Adrian Czajkowski oraz Łukasz Wagstyl. Inicjatywa doktorantów – „Grunt – narzędzia do analizy jakościowej i ilościowej składu ziem” po rozwinięciu skrótu GRUNT mówi o „Gospodarowaniu Rolnymi Uprawami Na podstawie samodzielnych Testów”, przewiduje zastosowanie specjalnej aplikacji mobilnej do celów analizy danych dot. jakości gleby i kierowana jest w dużym stopniu do rolników.
Projekt zespołu studenckiego  tj. „Rozwiązanie energetyczne w skali mikro w oparciu o innowacyjne technologie” zakłada m.in. zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego i wzrost stopnia dywersyfikacji paliw. Twórcy stworzyli swoją koncepcję bazując na idei gospodarki obiegu zamkniętego.

Laureat trzeciego miejsca – student informatyki Łukasz Nowak – zaproponował stworzenie aplikacji ratunkowej na smartfony, która umożliwiłaby połączenie zalet dotychczasowych systemów tj. europejskiego eCall, ISR (Inteligentnego Systemu Ratunkowego) oraz funkcji Alarmowe SOS na telefonach iPhone.

Wśród wyróżnionych znaleźli się: studenci transportu kolejowego Jurand Nowak oraz Kornelia Kufeld, („Rapid Flow”), doktorantka z Wydziału Transportu Katarzyna Turoń („Energy sharing” - powerbank dla pojazdów elektrycznych), studentka architektury i urbanistyki Wiktoria Dziaduła („Nowoczesna platforma internetowa dla architektów z profesjonalnymi modelami 3d. Największy katalog modeli 3d”), studentka architektury Anna Wieczorek („Kopalnia złotych rączek”), studentka mechaniki i budowy maszyn Julia Hulbój („Smartovation Sp. z o.o.”) oraz absolwent mechatroniki Krzysztof Mateja („E-kart”).

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!

Gali towarzyszyło krótkie „Kompendium przedsiębiorczości” przygotowane przez PKO Bank Polski S. A.

Fotorelacja z gali XVI edycji konkursu "Mój pomysł na biznes" znajduje się w galerii zdjęć.

Wiadomość utworzona: 25 listopada 2019 13:13, autor: Dominika Gnacek
Ostatnia modyfikacja: 29 listopada 2019 09:40, wykonana przez: Aleksandra Weber