18 listopada 2019
Rekrutacja studentów do realizacji projektów w formie PBL – panel dyskusyjny

Rozpoczyna się rekrutacja studentów oraz opiekunów pomocniczych do realizacji projektów w ramach IV edycji konkursu finansowania Indywidualnych Programów Studiów realizowanych w formie PBL (Project Based Learning). Tematy projektów zostaną zaprezentowane studentom i innym zainteresowanym osobom na ogólnouczelnianym panelu dyskusyjnym, który odbędzie się we wtorek, 26 listopada, w Centrum Edukacyjno-Kongresowym w auli A od godz. 14.00 do ok. 15.30.

Konkurs jest organizowany w ramach projektu wdrożeniowego POWER 3.5 „Politechnika Śląska jako Centrum Nowoczesnego Kształcenia opartego o badania i innowacje”, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. IV edycja konkursu skierowana jest do studentów I stopnia kształcenia, począwszy od 3. semestru studiów i realizowana będzie w semestrze letnim 2019/2020. Obecnie rozpoczyna się rekrutacja studentów oraz opiekunów pomocniczych do ich realizacji. Każdy zespół projektowy będzie się składał z opiekuna głównego, 2 opiekunów pomocniczych, ekspertów z przemysłu oraz 4-6 studentów, którzy w ostatniej fazie konkursu opracują wniosek konkursowy.

PBL, czyli kształcenie zorientowane projektowo, polega na zastąpieniu części zajęć roku akademickiego zajęciami realizującymi interdyscyplinarne projekty związane z ideą Przemysłu 4.0. Projekty będą prowadzone w niewielkich grupach studenckich i każda grupa projektowa będzie dysponowała funduszami na zakup elementów oraz urządzeń umożliwiających kształcenie w ramach PBL.

Więcej informacji o PBL i tematach projektów:

Wiadomość utworzona: 18 listopada 2019 15:17, autor: Anna Mrowiec
<grudzień 2019>