12 listopada 2019
Otwarcie Laboratorium Nowoczesnych Technologii na Politechnice Śląskiej

Na Politechnice Śląskiej 19 listopada o godz. 10.30 zostanie otwarte Laboratorium Nowoczesnych Technologii. Studenci przy użyciu najnowszego sprzętu komputerowego oraz oprogramowania będą doskonalili w nim swoje umiejętności m.in. w zakresie sterowania ruchem kolejowym. Laboratorium zostało ufundowane przez firmę Bombardier Transportation Polska. W otwarciu, które odbędzie się w auli F na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki, wezmą udział władze firmy Bombardier oraz Politechniki Śląskiej.

Laboratorium Nowoczesnych Technologii, które będzie się mieścić na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej to miejsce, w którym studenci będą mieli szansę nabyć nie tylko umiejętności teoretyczne, ale także praktyczne, przygotowujące do przyszłej pracy zawodowej. Laboratorium zostało wyposażone przez Bombardier Transportation Polska w najnowszy sprzęt komputerowy i oprogramowanie z zakresu systemów sterowania ruchem kolejowym, z pomocą których studenci będą mogli wykonywać swoje zadania podczas ćwiczeń i laboratoriów.

Dzięki współpracy Politechniki Śląskiej z firmą Bombardier Uczelnia zyska nie tylko znakomicie wyposażone laboratorium, ale również partnera w obszarze edukacyjnym, badawczym i kadrowym.

Studenci będą mieli możliwość odbywania praktyk lub stażu w firmie Bombardier, natomiast firma będzie mogła rekrutować spośród studentów swoich przyszłych pracowników.

Firma Bombardier Transportation jest światowym liderem w zakresie technologii dla transportu szynowego i jednocześnie największym inwestorem międzynarodowym w branży kolejowej w Polsce. W polskich zakładach Bombardier Transportation zlokalizowanych w Katowicach, Łodzi, Warszawie oraz Wrocławiu pracuje obecnie ponad 2500 osób.

Wiadomość utworzona: 12 listopada 2019 08:57, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 12 listopada 2019 09:35, wykonana przez: Anna Mrowiec