8 listopada 2019
Spotkanie – Społeczeństwo w Biznesie

Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zaprasza do uczestnictwa w spotkaniu Społeczeństwo w Biznesie, które będzie mieć miejsce już 18 listopada (poniedziałek) w budynku Centrum na ul. Banacha 7.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00 od spotkania z gościem specjalnym – przedstawicielem Fundacji Leżę i Pracuję – czyli pierwszej agencji marketingowej, która powstała po to, by dać pracę osobom z niepełnosprawnością ruchową.

Następnie zaprezentowane zostanie „Studium przypadku na bazie fanów transportu zbiorowego”, które stanie się bodźcem do refleksji:
• Czy studenci ze swoich niszowych pasji mogą stworzyć biznes?
• Jak startując z działalności społecznej zacząć zarabiać?
• Czy można być całe życie wolontariuszem?

Kolejny punkt programu to warsztaty przedsiębiorczości społecznej, które zostaną poprowadzone przez panią Katarzynę Bąk oraz pana Łukasza Kasprzyka z Regionalnego Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej 2.0 Warsztaty poświęcone zostaną zagadnieniu specyfiki działalności na polu ekonomii społecznej – skojarzeniom, dobrym praktykom i praktycznym aspektom społecznej przedsiębiorczości. Uczestnicy dowiedzą się, jak bezpiecznie rozpocząć działalność, jaką formę prawną dla niej przyjąć oraz gdzie można uzyskać wsparcie merytoryczne i finansowe.

Wydarzenie jest bezpłatne, jednak aby wziąć w nim udział należy zarejestrować pod linkiem: http://bit.ly/swbrejestracja

Więcej informacji na stronie spotkania na Facebooku: https://www.facebook.com/CITTPolSl/

Serdecznie zapraszamy!

Wiadomość utworzona: 8 listopada 2019 14:37, autor: Dominika Gnacek