25 października 2019
Zakończyła się 13. Giełda Pracodawcy i Przedsiębiorczości

Kilka tysięcy uczestników wzięło udział w 13. edycji Giełdy Pracodawcy i Przedsiębiorczości, która odbywała się na Politechnice Śląskiej. Podczas wydarzenia swoje oferty prezentowało 120 pracodawców, a w Strefie Doradztwa można było m.in. przeprowadzić treningową rozmowę kwalifikacyjną czy stworzyć profesjonalne CV.

Giełda Pracodawcy i Przedsiębiorczości, która odbywała się w Ośrodku Sportu i Rekreacji, została oficjalnie otwarta przez rektora Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyka. Rektor podkreślał, że to znakomita okazja dla studentów i absolwentów Politechniki Śląskiej do kontaktu z przedstawicielami firm z różnorodnych branż przemysłowych.

- Bardzo się cieszę, że 13. już edycja giełdy zgromadziła tak wielu uczestników – zarówno wystawców, których jest dziś ponad 100, jak i odwiedzających – studentów, doktorantów, uczniów. Szczególnie cieszy obecność tych ostatnich, bo giełda daje możliwość zorientowania się, jakie są najbardziej dziś poszukiwane zawody, a tym samym wybrać odpowiedni kierunek studiów. Po raz pierwszy w targach biorą udział studenci kierunku lotniczego, więc jeśli ktoś pasjonuje się lotnictwem i chciałby w tym kierunku się kształcić, gorąco zachęcamy – powiedział, witając gości, rektor.

W uroczystym otwarciu wzięli udział wszyscy prorektorzy oraz przedstawiciele biznesu i samorządu, m.in. dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i członek Rady Uczelni, p.o. prezydenta Gliwic Janusz Moszyński, wiceprezydent Zabrza Katarzyna Dzióba, oraz przedstawiciele wielu instytucji zajmujących się doradztwem i zatrudnieniem.

- KSEE daje ponad 80 tysięcy miejsc pracy, niedawno została uznana najlepszą strefą w Europie w pięciu kategoriach, a drugą na świecie. Wyprzedził nas tylko Dubaj. To także sukces Politechniki, z którą współpracujemy od lat. Mamy nadzieję, że młodzi ludzie, którzy odwiedzą dziś giełdę, zobaczą, że warto tutaj się uczyć i pracować – powiedział dr Janusz Michałek.

W ramach wydarzenia były prezentowane m.in. oferty pracy, staży i praktyk oraz możliwości pozyskania wsparcia działalności gospodarczej. Uczestnicy mogli także konsultować dokumenty aplikacyjne i wziąć udział w treningowej rozmowie kwalifikacyjnej w Strefie Doradczej.

Dzięki środkom pozyskanym z UE na realizację projektu Politechnika Śląska jako Centrum Nowoczesnego Kształcenia opartego o badania i innowacje na hali targowej powstała też Strefa Przedsiębiorczości, w której zainteresowani mogli uzyskać informacje o możliwościach otrzymania merytorycznego i finansowego wsparcia działalności gospodarczej i skorzystać z konsultacji z ekspertami ds. przedsiębiorczości. Wystawcami strefy były również Studenckie Koła Naukowe, w których młodzi ludzi mogą rozwijać swoje pasje naukowe oraz kompetencje niezbędne do odnoszenia sukcesów zawodowych.

Koordynatorami wydarzenia były uczelniane Biuro Karier Studenckich, Centrum Inkubacji i Transferu Technologii oraz Samorząd Studencki. Więcej informacji na temat giełdy można znaleźć na stronie internetowej www.targipracy.polsl.pl.

Wiadomość utworzona: 24 października 2019 13:05, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 25 października 2019 21:36, wykonana przez: Jadwiga Witek