21 października 2019
Giełda Pracodawcy i Przedsiębiorczości na Politechnice Śląskiej

Politechnika Śląska zaprasza do udziału w największych w Polsce targach pracy i przedsiębiorczości. Najbliższa, trzynasta już edycja Giełdy Pracodawcy i Przedsiębiorczości, odbędzie się 24 października w Ośrodku Sportu Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Kaszubskiej 28.

Podczas wydarzenia swoje oferty zaprezentuje blisko 100 pracodawców, a w Strefie Doradztwa będzie można m.in. przeprowadzić treningową rozmowę kwalifikacyjną czy stworzyć profesjonalne CV. Targi pracy odbywają się na Politechnice Śląskiej dwa razy w roku – wiosną i jesienią.

Odwiedzający mają możliwość wybrania ofert skrojonych pod praktycznie każde oczekiwania – a więc w ramach pełnego zatrudnienia, w formie stażu, ale także i praktyk. Pomoc znajdą tu także uczniowie szkół średnich, którzy będą mogli uzyskać informacje o najbardziej poszukiwanych zawodach.

Dla wszystkich dostępna będzie tablica z ogłoszeniami wystawców. Giełda Pracodawcy i Przedsiębiorczości to również możliwość poznania sposobów wyrabiania i doskonalenia kompetencji oraz umiejętności najbardziej poszukiwanych na współczesnym rynku pracy.

Podczas wydarzenia działać będzie również Strefa Doradcza, w której poszukujący pracy mogą zasięgnąć praktycznych wskazówek; czynny będzie też punkt konsultacyjny Polskiej Inspekcji Pracy. Dzięki środkom pozyskanym z UE na realizację projektu Politechnika Śląska jako Centrum Nowoczesnego Kształcenia opartego o badania i innowacje na hali targowej zostanie zbudowana Strefa Przedsiębiorczości, w której zainteresowani będą mogli uzyskać informacje o możliwościach otrzymania merytorycznego i finansowego wsparcia działalności gospodarczej i skorzystać z konsultacji z ekspertami ds. przedsiębiorczości.

Wystawcami strefy będą również Studenckie Koła Naukowe, w których młodzi ludzi mogą rozwijać swoje pasje naukowe oraz kompetencje niezbędne do odnoszenia sukcesów zawodowych. Podczas Giełdy zaprezentują się m.in. Aptiv, ArcelorMittal Poland, PWiK Sp. z o.o. w Rybniku, ZF Group. –

Ofertę wystawców giełdy będzie można znaleźć w katalogu, którego premiera przewidziana jest na dzień wydarzenia. Katalog będzie dystrybuowany w trakcie wydarzenia, następnie w Biurze Karier Studenckich oraz – w wersji elektronicznej – na stronie www.kariera.polsl.pl. W okresie „po-giełdowym” służył będzie doradcom zawodowym Politechniki jako aktualna informacja o ofercie rynku pracy, możliwościach rozwoju zawodowego i podnoszenia kompetencji dedykowanych studentom, absolwentom i pracownikom naukowym. – mówi Barbara Odoszewska, doradca zawodowy z Biura Karier Studenckich.

Koordynatorami wydarzenia są uczelniane Biuro Karier Studenckich, Centrum Inkubacji i Transferu Technologii oraz Samorząd Studencki.

Więcej informacji na temat giełdy można znaleźć na stronie internetowej www.targipracy.polsl.pl. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Minister Edukacji Narodowej, PARP, Marszałek Województwa Śląskiego, Wojewoda Śląski, RIPH, KSSE, RIG w Katowicach, WUP w Katowicach oraz miasta: Katowice, Zabrze, Gliwice.

Wiadomość utworzona: 21 października 2019 13:58, autor: Marek Gabzdyl
Ostatnia modyfikacja: 21 października 2019 15:03, wykonana przez: Jadwiga Witek