18 października 2019
Politechnika Śląska zwycięzcą klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Śląska

16 października w katowickim Kinoteatrze Rialto, Już po raz dziesiąty odbyła się Gala Śląskiego Sportu Akademickiego, która tradycyjnie była okazją do podsumowania minionego, niezwykle udanego, sezonu Akademickich Mistrzostw Śląska. Kolejny raz Politechnika Śląska okazała się okazała się w nich bezkonkurencyjna!

Uczelnie startujące w Akademickich Mistrzostwach Śląska sklasyfikowano w trzech kategoriach: generalnej, medalowej oraz uczelni niepublicznych. Zarówno w klasyfikacji generalnej jak i medalowej wielkim zwycięzcą okazała się ponownie Politechnika Śląska, która w 44 dyscyplinach uzyskała 710 punktów. II  miejsce zdobył Uniwersytet Śląski  zdobywając  660 pkt, natomiast miejsce III zajęła  AWF Katowice -  638 pkt.

Oficjalną część gali rozpoczął prezes AZS Katowice, Bogusław Oleksy, następnie głos zabrał prorektor ds. współpracy z otoczeniem Społeczno-Gospodarczym prof. Janusz Kotowicz. Podkreślił on ogromne znaczenie wychowania fizycznego dla prawidłowego rozwoju fizycznego studentów, szczególnie w uczelniach technicznych. Politechnika Śląska przywiązuje bardzo dużą wagę do wszelkich działań usprawniających naszą młodzież. Prorektor podziękował i pogratulował nauczycielom oraz kierownictwu Ośrodka Sportu świetnej pracy i wyników. Nasz Ośrodek Sportu prowadzi wspaniałą pracę zarówno nie tylko na zajęciach z wychowania fizycznego, ale również w studenckich sekcjach sportowych, czego najlepszym przykładem są osiągane wyniki w rywalizacji z innymi uczelniami. Ośrodek Sportu Politechniki Śląskiej posiada bardzo dobrą bazę w postaci hal sportowych, lodowiska krytego, krytych kortów tenisowych, otwartych boisk ze sztuczną nawierzchnią, dużą ilość kortów tenisowych oraz  pumptrak, discgolf czy tory do buli. Pod koniec swego wystąpienia prof. J. Kotowicz pogratulował organizatorom AZS Katowice – Organizacji Środowiskowej AZS za  organizację tak ogromnej corocznej rywalizacji w tak wielu dyscyplinach sportowych.  Podczas gali wręczono nagrody i wyróżnienia najlepszym uczelniom oraz sportowcom. Uhonorowano również wyróżniających się działaczy AZS.

Na tegorocznej Gali Śląskiego Sportu Akademickiego oficjalnie zainaugurowano sportowy rok akademicki 2019/2020. AZS Katowice, podobnie jak Politechnika Śląska, rozpoczął obchody jubileuszu 75-lecia działalności swojej działalności.

Wiadomość utworzona: 18 października 2019 15:05, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 18 października 2019 15:06, wykonana przez: Anna Mrowiec