17 października 2019
Student Politechniki Śląskiej Ambasadorem Kariery w UE

Patryk Wrześniowski, student Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej, został jednym z Ambasadorów Kariery w Unii Europejskiej w ramach kolejnej edycji programu, prowadzonego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Europejski Urząd Doboru Kadr.

Preselekcja objęła ocenę złożonych aplikacji oraz rozmowy z kandydatami. Pozytywnie zrekrutowani ambasadorzy, wywodzący się spośród studentów najlepszych europejskich uczelni, odpowiedzialni będą za informowanie oraz promocję zatrudnienia w instytucjach europejskich. Do ich zadań należeć będzie m.in. uczestniczenie w targach pracy, organizacja i prowadzenie prezentacji możliwości zatrudnienia w UE dla studentów, rozwój sieci kontaktów między uczelniami i dostarczanie informacji wszelkim zainteresowanym osobom oraz mediom, a także odpowiadanie na wszelkie zapytania dotyczące możliwości zawodowych w instytucjach UE.

Szczegółowe informacje o programie  znajdują się na stronie https://epso.europa.eu/home_pl

Kontakt do Ambasadora z Politechniki Śląskiej: eucareers.polsl@gmail.com

Serdecznie gratulujemy!