14 października 2019
Kongres MŚP już w tym tygodniu!

Od 16 do 18 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się najważniejsze spotkanie firm sektora MŚP w Europie - 9. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Współorganizatorem wydarzenia jest Politechnika Śląska.

Politechnika Śląska bierze aktywny udział w organizacji Kongresu. Gościem Honorowym wydarzenia jest rektor Uczelni, prof. Arkadiusz Mężyk, który w drugi dniu wystąpi w charakterze eksperta w panelu „Transformacja przedsiębiorstwa. Jak rozpocząć cyfrową i technologiczną rewolucję”. Rektor prof. Arkadiusz Mężyk weźmie również udział w charakterze moderatora w wydarzeniu towarzyszącym – Spotkaniu Polskiego Forum Akademicko – Gospodarczego, pod tytułem: „Rady Uczelni szansą na wzmocnienie współpracy z przedsiębiorstwami”.

Podczas trwania Kongresu na Targach Biznes Expo zostanie zaprezentowana oferta badawczo-biznesowa Politechniki Śląskiej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na nasze stoisko!

Mała i średnia przedsiębiorczość to najważniejszy sektor polskiej gospodarki. To również główny temat Europejskiego Kongresu MŚP. O możliwościach rozwoju i wyzwaniach jakie stoją przed przedsiębiorcami dyskutować będą najważniejsze osoby w Państwie, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw.
Kongres stał się już częścią tradycji europejskich wydarzeń gospodarczych. W ciągu trzech dni wydarzenia zaplanowano kilkadziesiąt sesji panelowych oraz wiele warsztatów i spotkań, w których udział wezmą eksperci z kraju i zagranicy.
Osiem ubiegłych edycji zgromadziło liczne grono przedstawicieli świata biznesu, nauki, polityki i środowisk gospodarczych, którzy dyskutowali o szansach i barierach stojących przed mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Podobnie będzie i w edycji tegorocznej.
– Wypełniliśmy niszę, która istniała w Europie. Udowadniamy, że refleksja nad tą problematyką jest potrzebna zarówno w tym kraju, jak i w całej Europie. W Polsce jest 1,7 mln działających firm, w tym 3800 dużych przedsiębiorstw. Skala problemów: zautonomizowania, zorganizowania się tych firm oraz reprezentowania ich stanowisk przed administracją publiczną i samorządową, Rządem i Parlamentem – to główne wyzwania i zadania jakie stoją przed Kongresem – powiedział Tadeusz Donocik, Honorowy Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Przewodniczący Rady Programowej Kongresu.

Współorganizacja 9 Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw przez Politechnikę Śląską - zadanie finansowane w ramach umowy 534/P-DUN/2019. ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Program Kongresu dostępny jest na stronie https://ekmsp.eu/program

Wiadomość utworzona: 14 października 2019 11:41, autor: Marek Gabzdyl
Ostatnia modyfikacja: 14 października 2019 13:07, wykonana przez: Marek Gabzdyl