23 września 2019
Politechnika Śląska otrzyma finansowanie na wspólne studia II stopnia

Politechnika Śląska otrzymała finansowanie na realizację trzech projektów w ramach programu „KATAMARAN Przygotowanie i realizacja wspólnych studiów II stopnia”, którego organizatorem jest Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej. Celem programu jest wsparcie polskich uczelni w zakresie tworzenia i realizacji międzynarodowych programów kształcenia na wspólnych studiach II stopnia prowadzących do uzyskania wspólnego lub podwójnego dyplomu.

W ramach programu KATAMARAN jednostki mogły pozyskać finansowanie na współpracę międzynarodową z partnerem, której efektem będzie zwiększenie liczby programów wspólnych studiów II stopnia, zwiększenie mobilności studentów i kadry akademickiej oraz doskonalenie jakości kształcenia poprzez przenoszenie międzynarodowych doświadczeń do polskich uczelni.

O finansowanie mogły występować uczelnie publiczne i niepubliczne posiadające Kartę Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego oraz spełniają kryteria w ramach jednej z dwóch ścieżek:

ścieżka A – tworzenie programów międzynarodowych studiów wspólnych II stopnia i uruchomienie rekrutacji na studia,

ścieżka B – wsparcie mobilności akademickiej w ramach międzynarodowych studiów wspólnych II stopnia.

Maksymalne finansowanie projektu wynosi 1 mln zł.

Wiadomość utworzona: 23 września 2019 11:19, autor: Anna Mrowiec
<październik 2019>