18 września 2019
Studenci budownictwa na podium Międzynarodowej Olimpiady Wiedzy o Drogownictwie

Studenci Koła Naukowego TARMAC z Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej, pod kierunkiem dra inż. Bartłomieja Grzesika zajęli 3 miejsce na Międzynarodowej Olimpiadzie Wiedzy o Drogownictwie w Mińsku. Nasza drużyna pokonała 5 grup z Białorusi i 1 z Estonii. Po zaciętej rywalizacji nasi studenci ustąpili jedynie zespołom z Litwy i Łotwy.

Olimpiada trwała od 11 do 13 września 2019 r. Uczelnię z Gliwic reprezentowali Krzysztof Kurzydym, Krzysztof Witkowski, Damian Pordzik – studenci 4 roku budownictwa. Zespół Politechniki Śląskiej rywalizował w konkurencjach indywidualnych i drużynowych.

Tematyka olimpiady została ukierunkowana na drogownictwo w najszerszym możliwym rozumieniu. Zmagania indywidualne uczestników przybrały postać poważnego egzaminu pisemnego, podczas którego należało wykazać się wiedzą z zakresu geometrii, robót ziemnych, technologii drogowych czy procedur badawczych materiałów wykorzystywanych w nawierzchniach. Rywalizacja zespołowa odbywała się w terenie i polegała na wykonywaniu pomiarów geodezyjnych na czas. Wydarzenie pod każdym względem wyjątkowe. Miasto i atmosfera fantastyczne, ludzie niezwykle gościnni, sympatyczni i życzliwi – powiedział dr inż. Bartłomiej Grzesik.

Za 3 miejsce drużynowe Studenci Koła Naukowego TARMAC otrzymali dyplomy i nagrody pieniężne. Organizatorem Olimpiady było Białoruskie Państwowe Przedsiębiorstwo Drogowe „Belavtodor”.

Serdecznie gratulujemy!

Wiadomość utworzona: 17 września 2019 13:22, autor: Jadwiga Witek